Willa w industrialnym stylu

Willa w industrialnym stylu

Industrialny styl zagościł we wnętrzu warszawskiej willi na Saskiej Kępie. Podmiejski klimat skradł serca inwestorów i tak oto powstała piekna willa.

Przemyślane rozmieszczenie

Budynek ma ponad 400 m2 i składa się z czterech kondygnacji. Najniżej znajduje się sauna, garaż oraz pomieszczenie techniczne. Parter pomieścił salon, jadalnie oraz kuchnię. Wyższy poziom obejmuje strefę prywatną. Jest to sypialnia z garderobą oraz łazienką i andresola nad salonem. Na ostatnim piętrze odnajdziemy bibliotekę z gabinetem oraz pokój i łazienkę dla gości. Takie rozmieszczenie pomieszczeń tworzy idealny układ dla właścicieli. 

Willa w industrialnym stylu

Strefa dzienna

Poprzez duże okna budynku, do wnętrza wpada światło dzienne. Widok na ogród jest kolejnym atutem willi. Salon zachwyca różnorodną kolorystyką. Zacznijmy od ściany, która przyciąga wzrok - jest wykonana z cegły pochodzącą z rozbiórki starej mazurskiej posiadłości. Jest to element wnętrza z pewną historią i doświadczeniem. Energetyczne kolory kolejnych składników wyposarzenia wnętrza podkreśla charakter pomieszczenia. Mowa o zielonej sofie oraz żółtych fotelach. Podobnym akcentem kolorystycznym jest szafka pod telewizor, która idealnie wpasowuje się w aranżację.

Willa w industrialnym stylu

Kuchnia wokół wyspy

Kuchnia zorganizowana jest wokół wyspy. Wykończono go konglomeratem we wzór lastryko. Cała zabudowa, dodatkowy blat roboczy i większość sprzętów są ukryte za frontami z drewnianych lameli, które tworzą dekoracyjną, trójwymiarową płaszczyznę. W częsci jadalnej odnajdziemy tradycyjnie stół otoczony krzesłami. Co ciekawe jego blat wykonany jest ze stalowej blachy pomostowej. Jest to oryginalny akcent wnętrza.

Willa w industrialnym stylu

Strefa prywatna

Przenosząć się piętro wyżej, za pomocą drewnianych schodów, trafimy na piętro prywatne właścicieli. Znajduje się tam sypialnia z łazienką. W samym sercu sypialni odnajdziemy komlpet składający się z łóżka oraz szafek nocnych. Styl tych elementów przypomina czasy XIX-wiecznej Francji. Jest klasyczne i eleganckie. Za ścianą  znajduje się obszerna garderoba. Warto zwrócić uwagę na nietuzinkowy element projektu -  szklany wykusz. 

W sąsiedztwie sypialni znajduje się pokój kąpielowy. Jest jasny i przestronny. Na wydzielonej powierzchni pokrytej marmurem odnajdziemy wannę wolnostojącą. Wzdłuż ściany z oknami ciągnie się marmurowy blat z dwiema umywalkami. Nie zabrakło również luster w podświetlanych ramach, które ułatwiają codzienna pielęgnacje. 

Zobacz galerię zdjęć wnętrza willi w industrialnym stylu

Projekt: arch. Bogdan Kulczyński, arch. Joanna Kulczyńska, Kulczyński Architekt
Zdjęcia: Tomasz Paczkowski

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!