Rozmowa z architektem: wywiad z arch. Agnieszką Burzykowską-Walkosz

Rozmowa z architektem: wywiad z arch. Agnieszką Burzykowską-Walkosz

Zapraszamy na kolejny wywiad z cyklu ,,Rozmowy z architektem”. Agnieszka Burzykowska-Walkosz jest absolwentką wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej, Ambasadorką marki Geberit. W 2006 r. założyła autorską pracownię Studio Formy. Od samego początku jej celem było tworzenie ponadczasowych, eleganckich wnętrz z naciskiem na jakość, komfort, funkcjonalność i elegancję. Projektuje wnętrza dla osób prywatnych oraz firm. Każdy interesujący temat jest dla niej wyzwaniem podejmowanym z wielką pasją. Poprzez aranżację wnętrz stara się spełniać marzenia jej klientów.

Rozmowa z arch. Agnieszką Burzykowską-Walkosz

•  Dlaczego architektura? Co skłoniło Panią do wyboru tego zawodu/branży?

Już jako mała dziewczynka bez przerwy rysowałam domki dla lalek, wszystko zmieniałam, przesuwałam meble, zawsze miałam "wizje". Nie było to łatwe dla moich rodziców. W wieku 16 lat w tajemnicy przed tatą, który wyjechał do pracy na kontrakt, z mamą i bratem przeprowadziliśmy kompletną metamorfozę mieszkania, która kompletnie zmieniła wygląd wnętrz. Oczywiście byłam "kierownikiem" całego zamieszania. Operacja się udała, a ja zrozumiałam, że to jest moja droga w życiu...

•  Projekt – przełom. Która z realizacji nadała rozpędu Pani karierze?

Pracę zawodową rozpoczęłam w Krakowie, ale dopiero powrót do korzeni, czyli na Podhale, umożliwił mi w pełni ukształtować własny stylu. Podczas projektowania nie bałam się eksperymentować - łączyłam elementy regionalne i ultranowoczesne. Wówczas zgłosił się do mnie pewien inwestor i zaproponował przygotowanie apartamentu pokazowego w jednym z obiektów deweloperskich. Oczekiwał świeżego podejścia, nieszablonowych rozwiązań, czegoś unikatowego. Podczas pracy sięgnęłam po meble i materiały dobre gatunkowo, ponieważ wysoka jakość jest kluczem w inteligentnym projektowaniu. Udało nam się stworzyć wnętrze nieoczywiste, nowoczesne, ponadczasowe, posiadające "smaczki" regionalne. Otwartość oraz zaufanie klientów pozwoliły mi rozwinąć skrzydła.

•  Kredo architekta: jakie zasady towarzyszą Pani na co dzień w pracy?

Projektujemy czyste, funkcjonalne wnętrza z pazurem. Najważniejszy jest dla nas zawsze klient - jego potrzeby i upodobania. Bazą naszych projektów jest wykorzystanie dobrej jakości, naturalnych materiałów, które odwdzięczają się później pięknie się starzejąc, a klientom zapewniają długie, niezawodne użytkowanie. 

•  Najważniejsze cele i plany na przyszłość?

 Móc jak najdłużej realizować projekty i podejmować nowe wyzwania.

•  Architektura postpandemiczna. Co się zmieni, a co pozostanie niezmienne? Jak koronawirus wpłynie na projektowanie?

Ludzie coraz więcej czasu spędzają we własnych domach, więc zaczynają zwracać większą uwagę na to, co ich otacza. Zmieniły się oczekiwania Klientów dotyczące rozwiązań poszczególnych stref. Oprócz koniecznego miejsca do pracy, pojawiły się równie ważne strefy relaksu, nacisk na kontakt z naturą oraz ekologicznymi materiałami. Chcemy, by nasze otoczenie było zdrowe, bezpieczne i piękne.

arch. Agnieszka Burzykowska-Walkosz

arch. Agnieszka Burzykowska-Walkosz

Zobacz zdjęcia realizacji arch. Agnieszki Burzykowskiej-Walkosz

Pracownia: Studio Formy
Fot: Pietruszka fotografia

Cykl powstaje we współpracy z OKK! PR

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!