Białe wnętrze z nutą koloru

Białe wnętrze z nutą koloru

W krakowskiej dzielnicy Pogórze powstało małe, 32-metrowe mieszkanie. We wnętrzu panuje ład i harmonia. Króluje tam biel. Nie zabrakło jednak akcentów kolorystycznych, które wzbogacają wnętrze.

Akcenty kolorystyczne

Mieszkanie zostało wykonane w duchu nowoczesności i funkcjonalności. Nie zrezygnowało jednak z klasycznych detalów, które będą nawiązywać do tradycji starej dzielnicy. Biały kolor, który przewodzi we wnętrzu, tworzy spójną całość wszystkich przestrzeni. Pojawiające się dodatkowe akcenty kolorystyczne w salonie, sypialni i łazience podkreślają charakter wnętrza. Kolor zastosowano także do zaakcentowania wnęk, które są elementem rozpoznawczym projektu. 

białe wnętrze z nutą koloru

Łososiowa kuchnia

W kuchni równiez króluje biel, jednakże to nie ona jest przyciąga główną uwagę. Pierwsze skrzypce tej aranżacji odgrywa kolor łososiowy, który pojawił się w centrum. Ożywia on całą konfigurację. Transparentne krzesła są kolejnym, nietuzinkowym elementem tego wnętrza, wtapiają się w biel, która je otacza. Całe zestawienie jest zaskakujące i wyjątkowe!

białe wnętrze z nutą koloru

Małe przesunięcia

Aby idealnie dostosować mieszkanie do właściwieli, architekci zdecydowali się zmienić nieco konstrukcję mieszkania. Przesunięto jedną ze ścian, która dzieliła sypialnię i strefę dzienną. Dzięki takiemu zabiegowi udało się uzyskać większą przestrzeń w salonie. Nie ucierpiała również na tym sypialnia, nadal pełni swoją funckję i zachwyca wnętrzem. 

Optyczne powiększenie

W krakowskim mieszkaniu zastosowano kilka trików, dzięki którym mieszkanie wydaje się większe i bardziej komfortowe. Wykorzystanie białej kolorstyki mebli i ścian są jednym z nich. Kolejnym zabiegiem jest wykorzystanie luster czy też podkreślenie wnęk. Również oświetlenie sprzyja optycznemu powiększeniu mieszkania. Użyto delikatne oprawy świetlne, które dają znakomity komfort widzenia. Zrezygnowano z dużych, dekoracyjnych opraw, aby nie ograniczać trzestrzeni. 

Zobacz galerię zdjęć białego wnętrza z nutą koloru

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!