Jak szybko i sprawnie sprzątać łazienkę?

Jak szybko i sprawnie sprzątać łazienkę?

Łazienka to miejsce, gdzie czystość jest szczególnie ważna. Często, aby utrzymać to pomieszczenie w dobrym stanie, trzeba włożyć wiele wysiłku. Sprawę może załatwić profesjonale rozwiązanie projektowe. Dowiedzmy się zatem jakie elementy wyposażenia łazienki sprawiają, że sprząta się ją sprawniej i szybciej.

Codziennie wiele czasu spędzamy na wykonywaniu obowiązków domowych. Szczególnie sprzątanie potrafi pochłonąć wiele godzin. Miejscem, które wymaga szczególnej uwagi jest łazienka, a jej czyszczenie nie należy do przyjemnych. Nowoczesne technologie pozwalają jednak na łatwiejsze utrzymanie tego pomieszczenia w czystości.

Kołnierze WC

Kołnierze w miskach WC są trudno dostępne, przez co sprzyjają gromadzeniu się bakterii i osadu. W odpowiedzi na potrzeby klientów powstały technologie, które są całkowicie pozbawiona kołnierza. Jej wnętrze bardziej przypomina umywalkę czy bidet, niż znane nam dotychczas miski WC. W efekcie utrzymanie perfekcyjnie czystej muszli jest łatwe i nie wymaga poświęcania czasu na szczotkowanie zakamarków.  Co więcej, można wreszcie zapomnieć o używaniu silnych detergentów – wystarczy przetarcie szmatką i delikatne środki czyszczące.

czysta lazienka

Odpływ liniowy

Chyba każdy z nas miał kiedyś do czynienia z zatkanym odpływem prysznicowym. Jego czyszczenie jest szczególnie uciążliwe. Aby uniknąć problemów z osadzającymi się tam zanieczyszczeniami, warto sięgnąć po innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest odpływ liniowy, który łączy elegancki wygląd z prostotą instalacji odpływu do natrysku. Podczas sprzątania rynny wystarczy delikatnie przepłukać ją wodą. Jeśli chodzi o odpływ - zadbano o łatwy dostęp, dzięki czemu można go bez problemu wyczyścić. Poręczna pokrywa może być w prosty sposób zdjęta za pomocą przyssawki. Pod pokrywą umieszczany jest zintegrowany wkład grzebieniowy, który łatwo wyjąć i dokładnie umyć. W ten sposób zapobiegamy zatykaniu się odpływu oraz dbamy o dodatkową higienę.

czysta lazienka

Łatwe czyszczenie

Nieestetyczne zacieki na umywalce czy męczące szorowanie prysznica szczotką potrafią skutecznie zniechęcić do sprzątania łazienki. Z pomocą przychodzą innowacyjne powierzchnie. Na takich materiałach drobne krople wody łatwo łączą się w większe i szybko spływają wraz z brudem. Dzięki temu powstawanie zanieczyszczeń jest skutecznie ograniczane, a do pielęgnacji wystarczy zwykła gąbka. Technologia ma zastosowanie w ceramice łazienkowej oraz w przeszklonych kabinach prysznicowych.

czysta lazienka

Pełen komfort i piękny zapach

Perfekcyjna łazienka to nie tylko nieskazitelnie czyste powierzchnie, ale również - przyjemny zapach. Jak zapewnić sobie i swoim gościom możliwość nieskrępowanego korzystania  z toalety? Warto sięgnąć po moduły, które odciągają zanieczyszczone powietrze bezpośrednio z miski WC, a następnie przepuszcza je przez filtr ceramiczny, wtłaczając oczyszczone już powietrze z powrotem do łazienki. Dzięki niemu nieprzyjemne zapachy znikną, pozwalając w pełni komfortowo korzystać z WC. 

Zobacza galerię zdjęć innowacyjnych systemów, dzięki którym sprzątanie będzie szybsze i łatwiejsze

Źródłó: geberit

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!