Gdynia Design Days 2021

Gdynia Design Days 2021

Festiwal Gdynia Design Days już ruszył! Tegoroczna edycja odbywa się w wersji hybrydowej. Codziennie, do 11 lipca można brać udział w festiwalu.

Co nas czeka?

Każdy dzień zaczyna się od rozmowy z gdyńskimi specjalistami, którzy wprowadzą nas w tematykę danego dnia, nadając jej lokalny kontekst. 5 lipca skoncentrujemy się na działaniu w najbliższym otoczeniu. Blok Gdy miasto to mikro skala globalnych wyzwań to między innymi wykład Huberta Trammera na temat miasta jako elementu solidarnego świata oraz Adriana Krężlika, który z kolei skoncentruje się na funkcjonowaniu miast w obiegu zamkniętym.

Gdy ciągły wzrost staje się niemożliwy, czyli hasło czwartego dnia festiwalu, to próba zastanowienia się nad tym, dokąd doprowadziła nas chęć ciągłego postępu. Mattia Bernini, reprezentujący grupę Precious Plastic, opowie o tym, jak działa to najpopularniejsze w sieci miejsce propagujące recykling plastiku.

7 lipca  zrewidujemy działania świata projektowego pod hasłem Gdy projektowanie jest etyczne. Tego dnia poznamy innowacyjne projekty mające na celu poprawę zdrowia psychicznego oraz poznamy tajniki ekologii cyfrowej.

Czwartek to dzień poświęcony inicjatywie New European Bauhaus, podczas którego podążymy ścieżką projektów, które wpisują się jej założenia. Podczas wykładu dr Magdaleny Głogowskiej zastanowimy się,  po co miastom innowacje oraz dlaczego są tak ważne, a także dowiemy się, co Europejski Zielony Ład wniesie do projektowania i strategii biznesowych.

Design talks Business Summit

To już szóste spotkanie w międzynarodowym gronie przedsiębiorców i projektantów, którego celem jest kreowanie lepszej teraźniejszości i przyszłości. W tym roku czeka nas zupełnie nowa odsłona. Są dwa pakiety uczestnictwa do wyboru: Basic lub Premium. Basic daje możliwość wysłuchania wykładów, case studies i debat pogłębiających w 3 blokach tematycznych. Premium pozwala słuchać, ale także działać poprzez udział w wybranych warsztatach. Dodatkowo uczestnicy wezmą udział w śniadaniu online, czyli porannym networkingu przy kawie. To idealny początek dnia pełnego inspiracji i motywacji do działania. 

Wystawy i spacery

Tym razem czeka nas wyjątkowa odsłona wystaw, dostosowana do aktualnej sytuacji. Wszystkie oglądać można przez witryny. Dwie z wystaw – Nowa generacja i Urok wiedzy – dają możliwość wejścia do środka. Liczba osób, mogących jednocześnie przebywać w pomieszczeniu, jest ograniczona. Solidarni. Jak to robią drzewa? to instalacja land-artowa ulokowana na świeżym powietrzu. Tutaj także istnieje możliwość bezpośredniego odbioru ekspozycji.

Spacery

Spacery to nowy punkt w programie festiwalu, który stanowi z jednej strony uzupełnienie wystaw, a z drugiej idealny sposób na relaks i spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Pokazy filmowe

Zwieńczeniem każdego dnia będzie pokaz filmowy wyselekcjowany z repertuaru Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity Projekcje filmów dokumentalnych są odpowiedzią na hasło tegorocznej edycji GDD - Solidarni - i staną się próbą spojrzenia na przyszłość w dobie nowej rzeczywistości.

Manuba

Podczas festiwalu nie mogło zabraknąć także kolekcji GDD. W tym roku odpowiada na hasło festiwalowe Solidarni, odnosząc się do spotkania przy stole. To miejsce celebracji relacji z najbliższymi, w ostatnich miesiącach jedna z niewielu okazji do spędzenia czasu wspólnie.

Współpraca z instytucjami miejskimi

Wraz z lokalnymi partnerami przygotowano szereg imprez towarzyszących. To między innymi wystawa Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty Polscy Projektanci, organizowana przez Muzeum Miasta Gdyni, warsztat gier kooperacyjnych oraz panel dyskusyjny o literaturze i nauce organizowane przez Bibliotekę Gdynia, wykład Substancje endokrynnie czynne organizowany przez Centrum Nauki Experyment, a także cykl Lato na Patio, którego organizatorem jest Gdyńskie Centrum Filmowe.

Więcej informacji o festiwalu na stronie organizatora: 2021.gdyniadesigndays.eu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!