Dlaczego warto wybierać polskie marki dekoracji wnętrz?

Dlaczego warto wybierać polskie marki dekoracji wnętrz?

Znane przysłowie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” idealnie opisuje świat wystroju wnętrz. Urządzając dom czy mieszkanie, bardzo często sięgamy bowiem po produkty zagranicznych firm. Tymczasem istnieje wiele ważnych argumentów za tym, że polskie marki to często lepszy wybór. Zobacz, dlaczego wybierając dekoracje do domu, lepiej stawiać na producentów z Polski!

1. Wysoka jakość

Niemal każdy kraj na świecie wnosi w świat interior design inną wartość. Francja elegancki styl paryski, Szwecja modny minimalizm, Japonia inspiracje naturą, a Polska… wysoką jakość. To właśnie polskie marki zasłynęły na arenie międzynarodowej, dzięki standardowi, którym odznaczają się ich produkty. Z tego powodu kupując dekoracje do domu, warto zwrócić uwagę na metkę danej rzeczy i upewnić się, z jakiego kraju pochodzi.

Oczywistym jest, że z różnych powodów, nie wszystko można w Polsce wyprodukować. Jednakże istnieje wiele takich produktów, jak np. zasłony na okna, rolety rzymskie, poszewki czy narzuty, które produkowane w polskich firmach będą charakteryzowały się dużą większą jakością niż te wyprodukowane chociażby w Chinach.

2. Rozwój gospodarki i zwiększenie miejsc pracy

Kupowanie polskich produktów to lokalny patriotyzm. Wybierając dekoracje wnętrz wyprodukowane w Polsce, wspierasz rodzimych przedsiębiorców. To natomiast przekłada się na rozwój gospodarki regionalnego rynku, a także zwiększenie ilości miejsc pracy w kraju. Tutaj ważne jest jednak wybieranie tych marek, które nie tylko są zarejestrowane  w Polsce, ale których produkcja w znacznej mierze ma miejsce właśnie w kraju. 

3. Brak kiczu

Każdy lubi otaczać się pięknymi rzeczami dobrej jakości. Obecnie świat „zalewają” jednak produkty produkowane masowo i na szybko, co silnie wpływa na ich standard. Znaczna część tego typu produktów tworzona jest we wschodniej Azji, a następnie eksportowana do Europy. Sklepy przepełnione są więc kiczem, tanimi podróbkami i tandetnymi dekoracjami.

Natomiast polskie marki w swoich kolekcjach dekoracji wnętrz stawiają często na designerskie rozwiązania, wpasowujące się w aktualnie panujące trendy wnętrzarskie. Nie ma tu więc miejsca na kicz czy tandetę, a wysokojakościowe elementy to absolutna podstawa.

4. Niski koszt w stosunku do jakości

Warto pamiętać o tym, że importowane do Polski meble czy dekoracje do domu są często dużo droższe niż te wyprodukowane w Polsce. Do ceny pierwotnej danego produktu należy doliczyć bowiem koszty transportu. Zdarza się, oczywiście, że produkt „ściągnięty” z Chin czy Tajlandii będzie tańszy. Jednakże wówczas często odbija się to na jego jakości. W większości więc polskie produkty będą miały niski koszt w stosunku do swojej wysokiej klasy.

5. Piękne wzornictwo

Nie sposób wspomnieć o pięknym wzornictwie! W polskich sklepach znaleźć można pięknie zdobione zasłony na okna, udekorowane wyjątkowymi motywami rolety rzymskie, wspaniałe poduszki dekoracyjne czy kolorowe obrusy. Często zachwycają one bardzo oryginalnym wzornictwem, którego nie sposób znaleźć w sklepach zagranicznych. Tym samym korzystanie z projektowanego przez polskich projektantów wyposażenia często łatwiej stworzyć wyjątkową, oryginalną i niestandardową przestrzeń.

Źródło: Decoria

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!