Mieszkanie w kamienicy

Mieszkanie w kamienicy

Jasne, przestronne i przemyślane... te określenia doskonale opisują mieszkanie w warszawskim mieszkaniu z lat 50-tych, które w ostatnim czasie przeszło całkowitą przemianę. Przestrzeń utrzymana jest w delikatnych, pastelowych kolorach, a dużo światła słonecznego sprawia, że ​​mieszkanie wydaje się większe.

Aranżacja wnętrza mieszkania o powierzchni 45 metrów kwadratowych to architektoniczne wyzwanie. Agencja projektowo-kreatywna Jam Kolektyw, w skład której wchodzą Jola Skin, Anna Olga Chmielewska i Agnieszka Warnowska, przekształciła ten niecodzienny wystrój wnętrza i wykorzystała potencjał lokalu do zwiększenia jego funkcjonalności.

mieszkanie w kamienicy

Dwa rozwiązania

Nieruchomość kupiona kilka lat temu, wyposażona w meble z lat 80-tych, wymagała gruntownego remontu. Projektantki z Jam Kolektyw zaproponowały inwestorom dwa rozwiązania. Pierwszym z nich była aktualizacja wnętrza mieszkania z zachowaniem starego układu ścian, a drugim - całkowite odkształcenie i zmiana układu pomieszczenia. Właściciel zdecydował się na gruntowny remont. Dzięki tej decyzji powstała przestrzeń wewnętrzna o lepszej przestrzeni planistycznej. Architektki w pełni wykorzystały swoje dotychczasowe doświadczenie w projektowaniu i realizacji aranżacji wnętrz w mieszkaniach z rynku wtórnego oraz w mieszkaniach starych, osiągając dobre wyniki końcowe.

mieszkanie w kamienicy

Funkcjonalne wnętrze

Mieszkanie jest do wynajęcia, a celem przekształcenia było zwiększenie komfortu przyszłych najemców. Właściciel chciał wykorzystać potencjał mieszkania, lepiej zaplanować funkcje pomieszczenia i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Dzięki przebudowie polegającej na usunięciu i przesunięciu części ścianek działowych wnętrze stało się zupełnie nie do poznania. W wyniku prac remontowych powstały trzy pomieszczenia. Stworzono wspólny salon z kuchnią, jadalnią i salonem oraz dwa pokoje. Dzięki tym zabiegom nieruchomość można wynająć na cele mieszkalne lub wykorzystać jako wygodną i prywatną przestrzeń biurową lub coworkingową.

mieszkanie w kamienicy

Jasne przestrzenie

Zachowanie jasnych, neutralnych odcieniów we wnętrzu sprzyja odprężeniu. Dominują białe ściany, a w dodatkach i meblach zawsze pojawiają się odcienie brązu, beżu i oliwkowej zieleni. Mieszkanie posiada tylko niezbędne i starannie dobrane elementy wyposażenia, dzięki czemu ta niewielka przestrzeń wydaje się bardziej przestronna. Projektantom udało się zachować i unowocześnić stare parkiety dębowe oraz wykonać posadzki mikrocementowe w pomieszczeniach mieszkalnych, holach i łazienkach. 

mieszkanie w kamienicy

Metamorfoza łazienki

Pomieszczeniem, które przeszło największą przemianę, jest łazienka. Obecnie dominuje w niej biel, szarość i czerń, zachowując w całości minimalistyczny styl. Ze względu na niewielkie rozmiary zaprojektowanie tego wnętrza nie należy do najłatwiejszych, ale posiada wszelkie niezbędne wyposażenie – elegancką toaletę, dużą umywalkę i wygodny prysznic.

Projekt wnętrz: JAM KOLEKTYW
Fotografia: Jola Skóra
Stylizacja: Anna Olga Chmielewska

Materiał: Geberit

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!