Artystyczny dom

Artystyczny dom

W domu kreatywnej pary z nastolatkiem celem rozbudowy kalifornijskiego bungalowu w Brunswick West było stworzenie przemyślanej, elastycznej przestrzeni, która będzie pasować do rodziny.

Tradycja we wnętrzu

Często charakter domów zabytkowych może wymagać skomplikowanych rozwiązań podczas rozważania zmian, szczególnie w tworzeniu tradycyjnej aranżacji korytarza i pokoju. Strategia projektowa miała na celu uniknięcie znaczącej rekonfiguracji istniejących przestrzeni, zamiast tego przekształcenie obszernego, wysadzanego bluszczem dostępu z boku, aby stworzyć bujny i skromny nowy punkt wejścia w centrum domu. Mieszkanie działa teraz w dwóch częściach całości: oryginalna konstrukcja mieszcząca sypialnie, z nowym dodatkiem tworzącym społeczne serce domu.

artystyczny dom

Artystycznie

Nowe główne przestrzenie mieszkalne są rozmieszczone w trzech rzeźbiarskich ścianach murowanych i wokół nich, tworząc zakamarki i skomplikowane strefy w ramach otwartego planu — intymne przestrzenie do siedzenia i dzielenia się z rodziną lub do wycofania się w innym czasie.

Istotną częścią planu klienta było stworzenie przestrzeni, która pomieści ich różnorodną kolekcję dzieł sztuki i literatury. Dodanie sztuki do wnętrza stworzyło harmonijną całość pomieszczeń. Rezultatem jest oszałamiająca gra pomiędzy białymi ścianami i odbijającym światło czarnym sufitem wyłożonym drewnem, a być może najbardziej zauważalna jest uderzająca szałwiowa betonowa posadzka nakrapiana ciemnym lokalnym błękitem.

artystyczny dom

Zobacz galerię zdjęć artystycznego domu

Źródłó: taylorknights

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!