Żywy, zielony obraz

Żywy, zielony obraz

Wielkie miasta, miliony marzeń, szkło, asfalt, beton, zapracowana szarość. Trzeba zacząć wszystko od początku, powrócić do Edenu. Florama to innowacyjny projekt z nurtu ekodesignu. Powstał w duchu tęsknoty za roślinnością, która w naturalny sposób wpisuje się w otoczenie człowieka. Autorkami projektu są Halina Kamińska i Edyta Makaruk z pracowni Florabo.

Rozwój dużych miast wiąże się z potrzebą tworzenia miejskich plantacji – alternatywnych ogrodów i ekosystemów. W obliczu braku powierzchni, degradacji środowiska, miejskiego betonu czujemy się bezradni i sfrustrowani. Zacznijmy to zmieniać. Niech roślinność bierze aktywny udział w naszej codzienności, koi nasze zmysły i pobudza do działania. “ mówi Edyta Makaruk współautorka projektu.

W lśniącej, białej ramie ulokowane zostały aromatyczne, świeże zioła m.in. majeranek, oregano, mięta, tymianek, lawenda, rozmaryn. Każde zioło w oddzielnej, łatwo wymienialnej doniczce. Razem tworzą żywy, zielony obraz. Czerwona dioda prostego systemu nawadniania sygnalizuje kiedy należy dolać wodę. Zioła pięknie pachną i doskonale smakują.

Opływowa, przypominająca ceramiczny odlew rama jest w całości wykonana z białego, formowanego termicznie tworzywa. Jej wymiary to 94 / 74 /16cm. Żywy obraz składa się z 12 ziół, które można dowolnie komponować.

Pracownia Florabo została założona w Warszawie na początku 2012 roku przez projektantki Edytę Makaruk oraz Halinę Kamińską. Bohaterami projektów realizowanych przez pracownię jest roślinność oraz materiały biodegradowalne lub pochodzące z recyclingu. Celem działań jest przywracanie żyjącej zieleni w naturalnym środowisku człowieka.

Pierwsza prezentacja projektu będzie miała miejsce w czasie targów Arena Design w Poznaniu w dniach 05-08.03.2012. Spotkanie z projektantkami będzie miało miejsce także na kiermaszu CONCORDIA WOMEN 10 marca w Concordii Design w Poznaniu.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!