Zielony onyks we wnętrzu butiku

Zielony onyks we wnętrzu butiku

Zielony onyks króluje we wnętrzu butiku Forte Forte w samym sercu Campo Marzio – czwartej dzielnicy Rzymu będącej niegdyś enklawą artystów.

Za wyjątkowy projekt odpowiadają sami założyciele marki, Giada Forte oraz jest partner pełniący funkcję dyrektora kreatywnego, Robert Vattilana. Decyzja o sięgnięciu po akurat taki materiał była podyktowana próbą stworzenia kontrastu pomiędzy trawertynową fasadą zabytkowego budynku a wnętrzem butiku.

– Decyzja była dla nas naturalna. Patrząc wstecz, rzymianie od wieków uważali, że kontrast jest jednym z niezbędnych warunków do osiągnięcia pełnej harmonii – zdradza Robert.

butik

Kamień onyks

Zielony onyks z Afganistanu zachwyca swoją niezwykłą strukturą osadzoną w tysiącletniej historii. Obejmuje wszystkie przestrzenie od podłogi po ścianę. Dzięki specjalnej obróbce dużego symetrycznego bloku surowca uzyskuje się matowy efekt. Mosiądz użyty do wykonania wieszaków na ubrania, luster czy półek podkreśla kolor. Sufit wyłożony białymi panelami z bulajami podkreśla łagodność kamienia.

butik

Kolor szałwiowy

Drugi kolor, który znajdziemy w butiku to szałwia. Pojawia się zwłaszcza w postaci aksamitnych wnętrz na ścianach szaf i zakrzywionych tarcz na suficie części wypoczynkowej. Pamiątki z podróży właściciela uosabiają akcent, który ożywia całe wnętrze. Wzrok przyciąga również dorodna alokazja zachwycająca głęboką barwą rozłożystych liści.

Modowy butik Forte Forte jest ósmą siedzibą marki. Pozostałe punkty znajdują się w Madrycie, Londynie, Paryżu, Tokio, Forte dei Marmi, Cannes i Mediolanie.

butik

Zobacz galerię zdjęć wnętrz butiku

Zdjęcia: Danilo Scarpati
Materiał źródłowy: designalive.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!