Wnętrze warszawskiego hotelu

Wnętrze warszawskiego hotelu

Nowy hotel pojawił się na mapie Warszawy. Mowa o Holiday in Express, który mieści się w The Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego. Jego wnętrza wyróżniają nawiązania do topografii miasta, eklektyczne połączenia oraz nieformalny klimat. Projekt powierzono pracowni Tremend.

The Warsaw Hub to nowoczesna przestrzeń, łącząca w sobie hotele, biura, coworking i restauracje. Wśród wielu brandów, znajduje się tu również hotel Holiday In Express – nieformalna, lifestylowa przestrzeń, która niedawno powitała pierwszych gości. Projekt architektoniczny i wielobranżowy hotelu oraz projekt wnętrz powierzono warszawskiej pracowni Tremend.

hotel w warszawie

Efekt WOW

Projekt hotelu nieco różnił się od standardowego. Architekci z Tremend postanowili nadać mu niepowtarzalny charakter.
-Projektując HIEX, bazowaliśmy na standardach brandu, ale chcieliśmy osiągnąć także efekt WOW! Dostaliśmy zgodę inwestora na wprowadzenie kilku własnych pomysłów, dzięki czemu we wnętrzach pojawiły się lokalne nawiązania. Oczywiście, ważna była też funkcja – w bufecie zastosowaliśmy możliwość szybkiego przekształcenia w strefę coworkingu. W pokojach również znalazły się komfortowe miejsca do pracy, które mogą być przydatne podczas kolejnych fal pandemii. Całość jest kolorowa, energetyczna i wyrazista – opowiada o projekcie architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.

hotel w warszawie

Motyw przewodni

W tym projekcie natkniemy się na nawiązania do topografii, tradycji czy historii miejsca, w którym znajduje się dany obiekt. Motywem przewodnim stała się Warszawa. Miasto tętni we wnętrzu hotelu. Na personalizowanych tapetach i wykładzinie pojawia się mapa miasta. W niektórych miejscach powstały także murale z widokami ze stolicy. Dzieki temu hotel zyskał unikatowy charakter.

hotel w warszawie

Wyjątkowy projekt hotelu

Architekci postanowili nieco odejść od standardów brandu. Zachowując najważniejsze cechy marki, nadali hotelowi odrębny, wyjątkowy styl. W jego wnętrzu spotkamy się z eklektycznym zestawieniem - pobrzmiewają tu echa stylu loftowego, ale wnętrza są pozbawione surowości. Zestawienie cegły, drewna i dużej ilości koloru sprawia, że jest tu przytulnie jak w domu. Całość dopełniają grafiki oraz designerskie oświetlenie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza warszawskiego hotelu

Foto: Piotr Gęsicki
Pracownia: Tremend

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!