Bar mleczny w odcieniach zieleni

Bar mleczny w odcieniach zieleni

Bar mleczny w odcieniach zieleni powstał ulicy Krakowskiej w Opolu. Wnętrze zachwyca nie tylko kolorem, ale również funkcjonalnym oświetleniem oraz przepysznym jedzeniem.


Bar Starówka w Opolu 

Bazą wnętrza baru mlecznego jest  ponadczasowa ciepła szarość, widoczna na podłodze, ścianach i suficie, w połączeniu z beżem przewijającym się przez dolne partie ścian i elementy wyposażenia wnętrz, jak tapicerowane siedziska. Choć niebagatelną rolę w tym wnętrzu odgrywa również klasyczna biel, to niekwestionowaną królową jest tutaj zieleń w szałwiowym wydaniu.

Ten uniwersalny, a jednocześnie ożywiający kolor można podziwiać zarówno na stolikach, jak i w zabudowie barowej. Nie sposób nie zauważyć, że lada sama w sobie jest główną atrakcją tego baru mlecznego.

bar melczny

„Lada została zaprojektowana tak, aby wyglądała jak stary kredens. Szafki i szuflady są atrapą, bo po drugiej stronie znajdują się bemary i lodówki, a więc profesjonalny sprzęt gastronomiczny. Wysunięte szufladki w miejscu obsługi klienta, przy kasie, służą jako półki, np. na torebkę, by łatwiej znaleźć w niej portfel. Wszystkie meble, w tym drewniane stoły i tapicerowane siedzisko zostały wykonane według naszego projektu przez stolarza, z którym współpracujemy od dłuższego czasu” – mówi projektantka Agata Ferenc.

Zieleń znajdziemy tutaj nie tylko w wydaniu pastelowym, mlecznym, ale również w odcieniu ciemnego szmaragdu – na tablicach z menu – czy też w formie naturalnej roślinności w doniczkach oraz instalacjach podsufitowych. Uzupełnieniem jest również grafika na ścianie w formie tapety z motywem roślinnym.

bar mleczny

Tradycja i nowoczesność

W lokalu wykorzystano reflektor, które zostały umieszczone na szynoprzewodach. Taka instalacja umożliwia nakierowanie źródła światła tam, gdzie warto coś wyeksponować. Sterowanie oświetleniem służy na przykład wyróżnieniu aktualnego menu, które umieszczane jest na wspomnianych wcześniej tablicach. 

Bar mleczny kojarzy się z domowym, pysznym jedzeniem. Ten fakt nie umniejsza jednak znaczeniu aranżacji, która powinna być funkcjonalna, ale również zachęcająca do wejścia i nowocześnie designerska. Taki właśnie jest przytulny punkt gastronomiczny w Opolu, którego aranżacja chwyciła za serce nie tylko samego inwestora, ale również klientów.

Zobacz galerię zdjęć baru mlecznego w odcieniach zieleni

Pracownia: FABRYK-ART 
foto: Mikołaj Dąbrowski
Materiał: plndesign.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!