Wiszący Jack

Wiszący Jack

Jedna lampa – wiele możliwości. Zaprojektowany przez niemieckie studio 45 Kilo 'Hang Jack' pozwala użytkownikom dowolnie zmieniać wygląd, a nawet funkcję obiektu.

'Hang Jack' to wisząca wersja zaprojektowanej przez 45 Kilo stojącej lampy 'Jack in the Box'. Jej konstrukcja jest bardzo prosta: składa się z ręcznie wykonanej obudowy z polerowanego mosiądzu oraz umieszczonych w niej szesnastu gniazdek elektrycznych umożliwiających podłączenie różnych żarówek. Zmieniając i dowolnie wybierając ich kolor, kształt i rodzaj, a także podłączając inne urządzenia, użytkownik ma szansę stworzyć swoją własną, indywidualną wersję lampy.

Poprzednikiem lampy 'Hang Jack' był wielofunkcyjny obiekt 'Jack in the Box'. Jego projekt narodził się z chęci uporządkowania środowiska pracy w biurze. Inspirując się typową listwą z gniazdkami elektrycznymi wiszącą nad stołami warsztatowymi, projektanci stworzyli obiekt mogący jednocześnie pełnić funkcję lampy i 'przedłużacza' – można do niego podłączyć wiele urządzeń, których coraz więcej pojawia się na naszych biurkach.

'Jack in the box' ma pomóc w okiełznaniu plątaniny kabli, a przy tym nie ograniczać mobilności w biurze, co ma miejsce w przypadku schowania kabli na stałe w specjalnych tunelach. 'Jack in the box' jest czymś pośrednim między dwiema skrajnościami – pozwala wprowadzić nieco porządku do przestrzeni biura, ale jednocześnie zachowuje pierwiastek chaosu. Obiekt wykonany jest z giętego, stalowego pręta, listwy z drewna tekowego, kabli i gniazdek.

45 Kilo to studio projektowe założone w 2007 r. przez Philippa Schöpfera i Daniela Klapsinga podczas studiów na Bauhaus–University w Weimarze. Specjalizuje się w projektowaniu wnętrz i mebli, które łączą w sobie przemysłową produkcję i materiały z rzemiosłem, ujmując je w bardzo prosty i zredukowany język formalny.

Fot: Paul Schoepfer, 45 Kilo

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!