Wygodna i elegancka przestrzeń

Wygodna i elegancka przestrzeń

Prace koncepcyjne nad projektem tego mieszkania odbywały się w formie zdalnej. Za projekt wnętrza na warszawskich Wilanowie odpowiada pracownia Miśkiewicz Design. Osiągnięta we wnętrzu harmonia stylistyczna to zasługa wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, nietuzinowych pomysłów projektantów i wreszcie właścicieli, którzy od samego początku dokładnie wiedzieli co chcą osiągnąć.

Mieszkanie o powierzchni 75 metrów kwadratowych zajmują rodzice z roczną córeczką. W projekcie przewidziano wygodną część dzienną dla całej rodziny, a także sypialnię rodziców i królestwo małej dziewczynki. Wnętrza zostały urządzone w jasnej i ciepłej kolorystyce, z przewagą szarości i bieli. Na pierwszy rzut oka mieszkanie wygląda nowocześnie, jednak wprowadzono w nim rozwiązania i detale, dzięki którym nabrało wysmakowanej, klasycznej elegancji.

Wygodna i elegancka przestrzeń

Strefa wspólna

Część dzienną tworzy salon i otwarta kuchnia. Jasnoszare ściany, białe meble i drewniana podłoga podkreślają spójność wystroju. Szarość zastosowano również na tapicerkach krzeseł, które idealnie wpisują się w kolorystykę wnętrza. Zadbano tu o spójną całość akcentów i dodatków. Postawiono na punktowe oświetlenie sufitowe w całej strefie wspólnej, zaś nad stołem zawieszono wzornicze szklane lampy.

Uwagę przyciąga dekoracyjna ściana w salonie – ozdobiona listwami sztukateryjnymi, dzięki czemu przypominają słynną angielską boazerię. W rezultacie powierzchnia frontów i ścian w salonie tworzy harmonijną całość.

Wygodna, trzyosobowa sofa stanowi punkt integracyjny w salonie. Jej częścią jest mobilny puf, który może być oddzielnym siedziskiem, dodatkowym stolikiem lub po dostawieniu do sofy, tworzyć miejsce do wypoczynku na leżąco. Nad sofą zawisło okrągłe lustro, które nawiązuje do stolika kawowego z okrągłym lustrzanym blatem. Każdy z elementów wyposażenia czy dekoracji był wcześniej przemyślany i dobrze zaplanowany. Nie odnajdziemy tutaj przypadków, zaś powiązania są mile widziane.

Wygodna i elegancka przestrzeń

Część sypialniana

Spójność to mocna cecha tego wnętrza. Kolejno odnajdujemy ją w sypialnia, która została urządzona w bieli i szarości. Jasna zabudowa meblowa nawiązuje do mebli w salonie i kuchni. Po obu stronach wygodnego łóżka małżeńskiego znalazło się miejsce na praktyczne szafki i szafeczki nocne. Ścianę nad łóżkiem zdobi nowoczesna grafika i kinkiety ze stylowymi abażurami.
Królestwo dziecka jest równie spokojne i relaksacyjne. Białe meble i szare dodatki tworzą harmonijną całość wnętrza.

Wygodna i elegancka przestrzeń

Łazienka z mocnym akcentem

W całym mieszkaniu jedynym wnętrzem z wyraźnym akcentem koloru jest łazienka z kobaltową ścianą, choć niepodzielnie rządzi tu biel. Nad umywalką zawisło okrągłe lustro – ukłon w stronę modelu wybranego do części dziennej. We wnętrzu zmieściła się zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa, na czym bardzo zależało gospodarzom. Ścianę pod prysznicem chronią kafelki o geometrycznym wzorze w kolorze szarości i bieli. Nad wanną zawisło duże lustro, które optycznie powiększa przestrzeń.

Rzadko zdarza się, by mieszkanie było urządzone w tak spójny sposób, przy czym żadne z wnętrz nie zatraciło charakteru wynikającego z jego przeznaczenia. Pracowni Miśkiewicz Design udało się nawiązać wyjątkową nić porozumienia z inwestorami, co zaowocowało przytulną, elegancką i na wskroś wygodną przestrzenią.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Fot. Anna Powałowska
Stylizacja: Magdalena Miśkiewicz
Projekt: Studio Projektowania Miśkiewicz Design
Architekt prowadzący: Gabriela Radwanowska

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!