Wyjątkowy dom

Wyjątkowy dom

W Dublinie znajduje się dom o wyjątkowym wnętrzu. Ta aranżacja zachwyci nie jednego pasjonata sztuki i muzyki. Podróż po wnętrzu przenosi nas w przeszłość pełną akcentów współczesności.

Po renowacji

Budynek powstał w 1913 roku, obecnym planem była renowacja, której podjęła się Irlandzka projektantka Róisín Lafferty. Tutaj nowoczesność łączy się z przeszłością. Zabytkowe elementy zostały poszerzone o współczesną sztukę. O kuchnie i jadalnie zadbali architekci ze studia Noji architects, tworząc idealne miejsce do wspólnego gotowania.

wyjątkowy dom

Kontrasty we wnętrzu

Nie da się ukryć, że właściciele budynku są pasjonatami sztuki i muzyki. Świadczy o tym zarówno wnętrze jak i jego wyposażenie. Odświeżeniem wnętrza zajęła się projektantka Róisín Lafferty, która zdecydowała się na zastosowanie kontrastów zarówno w kontekście geometrii pomieszczeń jak i zestawień kolorów. Tak oto miękkie łuki starej części łączą się z ostrymi kątami w nowo utworzonej przestrzeni. Ciemne wnętrze rozjaśniły natomiast śmiałe połączenia kolorów, od różu po zieleń, sprawiając, że każde pomieszczenie to osobna, intrygująca historia.

wyjątkowy dom

Drewniane kompozycje

We wnętrzu nie brakuje drewna i elementów wykonanych z niego. Zadbano też o skrupulatne odświeżenie oryginalnej stolarki. Z drewnem doskonale korespondują miedziane akcenty dodające wnętrzu szlachetności. Współczesny ślad pozostawiają wykończenia i metaliczne akcenty, złagodzone przez gobeliny, dywany i tkaniny, które przenikają każde otoczenie z poczuciem komfortu.

Zobacz galerię zdjęć wyjątkowego domu

Źródło: designalive

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!