Styl portugalski we wnętrzu

Styl portugalski we wnętrzu

Projektując mieszkanie na Wilanowie architekci z pracowni Mili Młodzi Ludzie zainspirowali się portugalskim miasteczkiem Montesanto. Nietypowym materiałem jest tutaj złoty kamień.

Jedną z atrakcji słonecznego miasteczka Montesanto jest unikatowa architektura – najstarsze domy wkomponowane są w masywne kamienie. To właśnie w tym portugalskim miasteczku właściciele mieszkania na warszawskim Wilanowie zostawili swoje serca. Ich marzeniem było przeniesienie odrobiny Portugalii do wnętrza mieszkania przy ulicy Sytej. Z tym zadaniem inwestorzy zwrócili się do pracowni Mili Młodzi Ludzie, która słynie z niecodziennych aranżacji, jak wnętrze mieszkania na katowickim Nikiszowcu. Duet architektów w składzie Lech Moczulski i Przemysław Nowak świetnie poradzili sobie z wymagającym wyzwaniem.

Wnętrza na nowo

Prace projektowe należało rozpocząć od zmiany układu funkcjonalnego wnętrza. Początkowo w planie można było wyróżnić salon z aneksem kuchennym oraz dwa pokoje. Architekci musieli znaleźć rozwiązanie, które zapewniłoby oddzielne pokoje zarówno rodzicom, jak i dzieciom przy zachowaniu wspólnej strefy dziennej. Aby tego dokonać, w centralnym punkcie mieszkania wydzielono kubik tworzący sypialnię. Pomieszczenie jest przechodnie, a na jego końcu znajduje się łazienka.

Styl portugalski we wnętrzu

Złoty kamień we wnętrzu

Ścianę oddzielającą sypialnię od salonu wykończono złotym kamieniem. Faktura dekoracyjnej okładziny pięknie komponuje się z surowym, betonowym sufitem oraz gładką, szarą podłogą. Ciepła, złota barwa w połączeniu z drewnianymi elementami wyposażenia subtelnie ociepla wnętrze. W centralnym punkcie ustawiono obszerną kanapę oraz fotel o stelażu z giętego drewna. Pełna światła kuchnia wykonana została w zabudowie jednorzędowej. Architekci zdecydowali się na niskie szafki oraz wysoką, monolityczną zabudowę, w którą wkomponowano lodówkę. Czarne sprzęty AGD, a także czarny blat roboczy dodają aranżacji pazura.

Styl portugalski we wnętrzu

Sypialnia w kubiku

Niewielka sypialnia wydzielona w centrum mieszkania to przytulna, wypełniona drewnem przestrzeń, w której zmieściło się podwójne łóżko, a także praktyczną zabudowę do przechowywania z półkami na książki i dekoracje. Sięgające sufitu szklane drzwi przesuwne podkreślają industrialny charakter wnętrza. Z sypialni możemy dostać się do małej łazienki z prysznicem.

Druga łazienka utrzymana została w bardzo podobnej stylistyce, co prywatna łazienka rodziców. Dominuje tutaj biel i drewno, a uzupełnienie stanowią złote dodatki. Tak jak w pozostałych częściach mieszkania, także tutaj znajdziemy industrialne motywy – stalowe, malowane na czarno oprawy oświetleniowe czy surowy beton sufitu.

Inaczej przedstawia się pokój dziecięcy – tutaj zaproponowano zdecydowanie łagodniejszą estetykę. Biel i drewno wzbogaca miętowy odcień, którym wykończono wnęki w zabudowie. W pomieszczeniu spełnia się także marzenie każdego dziecka o piętrowym łóżku, na dodatek w kształcie małego domku. Uzupełnieniem są ciepłe tkaniny i plecione dodatki.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania w portugalskim stylu

Styl portugalski we wnętrzu – aranżacja od Mili Młodzi Ludzie – metryczka mieszkania

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: Mili Młodzi Ludzie
autorzy projektu: Lech Moczulski, Przemysław Nowak
realizacja: 2021
lokalizacja: Wilanów, Warszawa
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!