Aranżacja przestrzeni wspólnych w domu studenckim

Aranżacja przestrzeni wspólnych w domu studenckim

Nudna i szablonowa przestrzeń klasycznych akademików? Nic z tych rzeczy – projektanci ze studia MIXD zaaranżowali wnętrza prywatnego domu studenckiego Student Depot Gdańsk stosując metodykę projektowania przyjaznej przestrzeni pełnej życia.

Gdański dom studencki Student Depot spełnia wszelkie warunki sprzyjające rozwojowi społecznych więzi i zdobywaniu nowych doświadczeń. Obiekt zlokalizowany jest blisko uczelni, a przy tym niedaleko plaży. W jego murach przewidziano miejsce dla blisko 400 osób, zapewniając im prywatność w pojedynczych oraz dwuosobowych pokojach z aneksami kuchennymi. Jednak to część projektu, która szczególnie zwraca naszą uwagę, to przestrzenie wspólne.

Głównym założeniem projektantów ze studia MIXD było stworzenie miejsca, które spełniałoby wymagania młodych ludzi – było dostosowane do ich stylu życia i potrzeb. W projekcie liczy się zarówno różnorodność przestrzeni, jak i niepowtarzalny design.

Aranżacja przestrzeni wspólnych w domu studenckim

Lobby akademika

Już po przekroczeniu progu akademika, znajdujemy się w samym centrum wydarzeń – lobby pełni funkcję miejsca spotkań ze znajomymi. Jeśli chodzi o układ funkcjonalny, pomyślane zostało tak, by było wygodne zarówno dla mieszkańców, jak i ich gości. Znajdziemy tutaj kącik do rozmów z lekkimi fotelami, pufami i stolikami z plastikowych skrzynek po napojach. Eklektyczne elementy wyposażenia współgrają z muralami wykonanymi na ścianach, które powstały we współpracy ze studiem Kolektyf. Uzupełnieniem są liczne rośliny doniczkowe, a także motyw kratownicy.

Szczególnym miejscem w lobby jest audytorium wyposażone w ogromny ekran. To tutaj studenci mogą wspólnie oglądać mecze albo rozgrywać turnieje gier komputerowych. Strefa lobby płynnie łączy się z obszerną kantyną, gdzie mieszkańcy mogą spotykać się w porze posiłków. Zaprojektowano tu praktyczny aneks kuchenny wyposażony w zabudowę z jasnego drewna. Estetycznym uzupełnieniem są pomarańczowe płytki. Szklane drzwi pozwalają z łatwością oddzielić przestrzeń kuchni w razie potrzeby.

Aranżacja przestrzeni wspólnych w domu studenckim

Sport i inne rozrywki

Architekci przygotowali dla mieszkańców szereg rozrywek rozplanowanych w różnych strefach akademika. Znajdziemy tutaj gaming room ze stolikami, stanowiskiem do gry na konsoli oraz wygodnymi pudami. Dla miłośników sportu przygotowano strefę fitness, gdzie panuje nieco futurystyczny klimat inspirowany estetyką vaporwave. Dominują tutaj ciemne kolory i neonowe oświetlenie, co daje efekt scenografii dla muzycznego teledysku.

W akademiku nie zabrakło też miejsca, gdzie studenci mogą w spokoju usiąść do wspólnej nauki. Aby nie było nudno, architekci zadbali o nietuzinkowe rozwiązania – trójkątnym stole wykonano otwór, z którego wyrasta zielone drzewo i regulowane biurkowe lampki. Kształt blatu stołu powielono pod sufitem, przez co przestrzeń nabiera ciekawego charakteru.

Wszechobecny beton i eksponowane przewody nadają wnętrzom industrialnego klimatu, zaś intensywne akcenty barwne i zieleń ożywiają aranżację. Nowoczesny akademik (zobacz nowoczesny akademik na warszawskim mokotowie) zaaranżowany został w najlepszym stylu – zgodnie z wygórowanymi oczekiwaniami swoich mieszkańców.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji przestrzeni współnych w domu studenckim

Aranżacja przestrzeni wspólnych w domu studenckim – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze akademika
inwestor: Student Depot
pracownia: MIXD
realizacja: 2021
lokalizacja: Gdańsk
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!