Kolor oliwkowy we wnętrzu

Kolor oliwkowy we wnętrzu

Jasne i pełne światła wnętrza mokotowskiego mieszkania wyposażone zostały w wysokiej klasy wzornictwo. Szlachetne materiały w połączeniu z pastelową kolorystyką tworzą interesującą kompozycję.

Projektowane mieszkanie znajduje się w Warszawie w dzielnicy Mokotów. Lokal mierzy 70 mkw i wyróżnia się otwartą przestrzenią strefy dziennej. Duże okna zapraszają do wnętrz sporo naturalnego światła, dzięki czemu mieszkanie wydaje się przestronne. Za aranżacją wnętrza stoi Agata Melerska prowadząca autorką pracownię projektową. Architektka znana jest z wyważonych i harmonijnych realizacji, które stanowią odpowiedź na współczesną potrzebę wytchnienia od wielkomiejskiego pędu.

Oliwka we wnętrzu ma duży potencjał – z jej pomocą można stworzyć przyjemną, wyciszającą kompozycję kolorystyczną. Blado-zielona barwa pięknie współgra z ciepłymi, pastelowymi odcieniami, takimi jak łagodny beż, zgaszony oranż albo brudny róż. Pastelowa paleta barw zaproponowana w połączeniu z neutralną, białą bazą będzie doskonałą propozycją dla miłośników minimalistycznych i naturalnych wnętrz.

Właśnie w takim duchu zaprojektowano mokotowskie wnętrze. Pełno tutaj odniesień do estetyki bliskiej przyrodzie. Ziemiste kolory idą w parze z wszechobecnym drewnem w ciemnym wybarwieniu. Na uwagę zasługuje drewniany parkiet ułożony we francuską jodełkę oraz duży drewniany stół, który stanął w otwartej strefie dziennej. Lekka bryła stołu koresponduje z krzesłami inspirowanymi wzornictwem mid-century modern.

 

Wnętrza ubrane w oliwkę

Zabudowa kuchenna w kolorze

Szczególnie ciekawie prezentuje się jednorzędowa zabudowa kuchenna złożona z szafek niskich nakrytych blatem roboczym oraz szafek wiszących sięgających sufitu. Wprowadzono też zabudowę lodówki, dzięki czemu oprócz piekarnika i stojącego na blacie ekspresu do kawy, wszystkie sprzęty AGD ukryte zostały za oliwkowymi frontami. Subtelne frezowanie frontów oraz złote uchwyty dodają całości klasycznego sznytu.

Po przeciwnej stronie pomieszczenia zaaranżowano kącik wypoczynkowy. To tutaj stanęła rozłożysta kanapa w towarzystwie dwóch niskich stolików. Naprzeciwko kanapy zawisła szafka RTV wykonana na zamówienie z drewna czeczotowego. Obok pojawia się kredens o lekkim, złotym stelażu.

Wnętrza ubrane w oliwkę

Spokojne wnętrza domu

Aranżacja sypialni stanowi prawdziwe ukojenie dla zmysłów. Podwójne łóżko o zaoblonym, częściowo tapicerowanym zagłówku doskonale prezentuje się na tle oliwkowej lamperii. Dzięki cienkiej czarnej linii całość wydaje się dopracowana na ostatni guzik. Czarne obrysy znajdziemy także w łazience, gdzie poprowadzone zostały na dwóch wysokościach ścian. Uzupełnieniem jest czarna stalowa rama szyby prysznicowej oraz oprawa okrągłego lustra. Eleganckie ciemne drewno szafki pod umywalką stanowi wisienkę na torcie całego projektu.

 Zobacz galerię zdjęć wnętrza ubranego w oliwkę

Wnętrza ubrane w oliwkę – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
autorka projektu: Agata Melerska
realizacja: 2020
lokalizacja: Mokotów, Warszawa
projektowana powierzchnia: 70 mkw
zdjęcia: Martyna Rudnicka
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!