Meble biurowe muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Ale czy to znaczy, że mają być zwyczajne i nudne? Zaprojektowana przez Note Design Studio kolekcja PEEP Storage Units może być alternatywą dla biurowej uniformizacji.
Punktem wyjścia dla projektu tych nietypowych szafek była chęć zapewnienia w biurach jak najlepszych warunków dla przenikania światła w głąb pomieszczeń. Projektanci zauważyli, że we wnętrzach biurowych i miejscach pracy naturalne światło, które wpada przez okna, jest często niewystarczające, a wyposażenie pokoi – biurka, regały i ekrany akustyczne stanowią dla niego skuteczną przeszkodę. Remedium mogą być sprzęty, które będą w jak najmniejszym stopniu ograniczać przepływ światła.
Efektem podjętych przez Note Design Studio eksperymentów są meble PEEP. Mają one bardzo prostą formę – prostopadłościenne obudowy wykonane z siatki lub perforowanej blachy aluminiowej o różnej wielkości i wzorze otworów uzupełniane są różnego rodzaju szufladami, pudełkami lub półkami.
Meble mają różne rozmiary i utrzymane są w żywych kolorach, których często w biurach brakuje. Dzięki temu, pełnią nie tylko praktyczne funkcje przechowywania przedmiotów i dokumentów, ale też mogą być atrakcyjnym wizualnie elementem wyposażenia, odbiegającym estetycznie od biurowych standardów i wprowadzającym do wnętrz niebanalne wzornictwo i powiew świeżości.
Fot: Mattias Nero
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Zaledwie trzy rodzajów modułów, a ilość kombinacji niemal nieskończona. Regał...
czytajDrewniane stoły, które wyglądają jak 'pożyczone' z rysunkowej bajki dla...
czytajModernistyczna estetyka, mimo upływu lat, wciąż jest atrakcyjna i aktualna,...
czytajMiejsce pracy wcale nie musi być poważne i nudne, a...
czytaj
Ilość komentarzy: 0