Kobalt w aranżacji wnętrza

Kobalt w aranżacji wnętrza

Oto projekt, który zachwyca lekkością i harmonią – wnętrza mokotowskiego mieszkania zaaranżowano w minimalistycznym stylu. Jako motyw przewodni architektka zaproponowała fantazyjny odcień kobaltu.

Projektowane mieszkanie znajduje się na warszawskim Mokotowie. Wnętrze zaprojektowane zostało z myślą o wynajmie – przestrzeń miała być uniwersalna i funkcjonalna, tak by trafiać w gusta potencjalnych najemców. Inwestorzy zwrócili się do architektki Joanny Piórko z pracowni Wrażenia Przestrzenne z prośbą o pomoc w aranżacji. Projektantka spełniła życzenie inwestorów dotyczące pięknego i kompletnie zaplanowanego wnętrza, a jednocześnie wprowadziła tu wyjątkowy, wyróżniający się design.

Wnętrze jest zaprojektowane w minimalistycznym stylu – stanowi bazę, do której najemca będzie mógł z łatwością wprowadzić swoje ulubione przedmioty i dekoracje. Architekta znana jest z niebanalnych realizacji, takich jak aranżacja mieszkania na warszawskiej Ochocie. I tym razem we wnętrzu nie zabrakło nietuzinkowych pomysłów i ciekawych akcentów.

Kobaltowa opowieść, czyli aranżacja mieszania na Mokotowie

Rola koloru we wnętrzu

Kolorystyka wnętrza w dużej mierze opiera się na grze bieli oraz ciepłego drewna w naturalnym wybarwieniu. Dla równowagi wprowadzono też czerń. Jednak pierwsze skrzypce gra tutaj turkus – nasycony odcień pojawia się we wszystkich pomieszczeniach. Architektka zadbała o to, by barwa nie przytłaczała, a stanowiła subtelny motyw przewodni, dobrze wpisujący się w naturalną estetykę wnętrza.

Wnętrze zostało czytelnie podzielone na część dzienną oraz prywatną. Mimo podziału obie strefy zdają się przenikać i doskonale uzupełniać. W strefie dziennej zaplanowano jednorzędową zabudowę kuchenną, stół jadalniany oraz część wypoczynkową. Część prywatną stanowi łazienka oraz sypialnia, która znalazła się za przeszkleniem z przesuwnymi drzwiami. Mieszkańcy będą mogli z łatwością całkowicie oddzielić pokój dzienny od sypialni przy użyciu kobaltowej kotary.

Kobaltowa opowieść, czyli aranżacja mieszania na Mokotowie

Kobalt w łazience

Architektka pozostała wierna swojej wizji wnętrza także w niewielkiej łazience. Minimalistyczną estetykę wprowadzają proste, białe płytki na ścianach oraz gresowa posadzka. Zaproponowano nowoczesne wyposażenie w postaci podwieszanej szafki oraz nablatowej umywalki. Ponad toaletą znalazła się praktyczna zabudowa pozwalająca na przechowywanie kosmetyków.

Naszą uwagę zwraca przede wszystkim prysznic typu walk-in oraz szyba, oddzielająca strefę mokrą od reszty łazienki. Przeszklenie zabarwione zostało na intensywny kobalt, co stanowi kolejne świadectwo konsekwencji stylistycznej projektantki. Uzupełnieniem jest nowoczesna, czarna armatura.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji mieszkania na Mokotowie

Kobaltowa opowieść, czyli aranżacja mieszania na Mokotowie – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: Wrażenia Przestrzenne
autorka projektu: Joanna Piórko
realizacja: 2021
lokalizacja: Mokotów, Warszawa
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!