Projekt modernizacji wnętrz Grand Hotel Lublinianka

Projekt modernizacji wnętrz Grand Hotel Lublinianka

Wygodne i nowoczesne wnętrza hotelowe w zabytkowym obiekcie w samym centrum miasta? Oto propozycja, z której już niebawem skorzystać będą mogli wszyscy odwiedzający Lublin. IBB Grand Hotel Lublinianka otworzy się dla gości w zupełnie nowej odsłonie.

IBB Grand Hotel Lublinianka mieści się przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Jest to wyjątkowy obiekt na mapie miasta – nie tylko ze względu na swoją długą historię, sięgającą przełomu XVIII i XIX wieku, ale także eklektyczną architekturę. Neobarokowa kopuła w połączeniu z klasycystyczną kolumnadą oraz neorenesansową attyką tworzą unikatową mieszankę. Inwestor postanowił dołożyć do tego swoją cegiełkę – wymagające odświeżenia wnętrza obiektu już niebawem zyskają świeży, zupełnie nowy look.

Projekt modernizacji wnętrz hotelu wykonała pracownia TOYA DESIGN. Architekci znani z niebanalnych pomysłów, takich jak wnętrza kina Muza w Poznaniu, także tym razem wykazali się ciekawym spojrzeniem na problem. Przygotowany przez nich projekt zakładał tchnięcie ducha nowoczesności w dawne, historyczne wnętrza. Inwestor rozpoczął realizację projektu już w ubiegłym roku, kiedy wyremontowane zostało 3. piętro hotelu.

Projekt modernizacji wnętrz Grand Hotel Lublinianka

Czerń, biel i geometria

Nowoczesne pokoje są już w ofercie Lublinianki. Stanowią one odpowiedź na zapotrzebowanie gości poszukujących wygodnych wnętrz zaaranżowanych we współczesnym stylu. Minimalistyczne wyposażenie w połączeniu z kontrastową kolorystyką tworzą odważną kompozycję. Architekci postawili na proste formy ubrane w czerń i biel. Motywem przewodnim jest jednorodny wzór graficzny, który stał się podstawą dla rozstrzygnięć kolorystycznych.

Charakterystyczny pattern powstał dzięki graficznemu przetworzeniu architektonicznych reliefów widniejących na elewacjach kamienic Lublina. Wzór nierozerwalnie związany jest z miejską tkanką, a jego korzenie sięgają renesansowej tradycji sgraffito. W hotelowych wnętrza pojawia się on na ścianach oraz podłogowych wykładzinach.

Projekt modernizacji wnętrz Grand Hotel Lublinianka

Różnorodność i wygoda

Nowoczesne formy skontrastowane zostały z zabytkową architekturą hotelu. Elementem, który bez wątpienia dodaje pokojom charakteru, są okna dachowe. To przez nie goście mogą podziwiać wschód i zachód słońca leżąc w łóżku. Głęboki i dobry sen gwarantują wygodne łóżka, a optymalną temperaturę zapewnia klimatyzacja oraz system ogrzewania podłogowego zainstalowany w łazienkach. W pokojach zaprojektowano miejsce zarówno do odpoczynku, jak i do pracy, dzięki czemu obiekt może być dobrym punktem noclegowym także w trakcie wyjazdów służbowych.

Różnorodność form zakorzeniona jest we wspólnej podstawie, dzięki czemu projekt wydaje się przyjazny i trafiający w każde gusta. Odważne zestawienia wzorów oraz kontrast kolorystyczny sprawiają, że obraz wnętrz z pewnością pozostanie na długo w pamięci odwiedzających.

Zobacz galerię zdjęć wnętrz Grand Hotel Lublinianka

Projekt modernizacji wnętrz Grand Hotel Lublinianka – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze hotelu
inwestor: IBB Grand Hotel Lublinianka
pracownia: TOYA DESIGN
realizacja: 2020/2021
lokalizacja: Lublin
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!