Królestwo koloru, czyli aranżacja apartamentu w Tokio

Królestwo koloru, czyli aranżacja apartamentu w Tokio

Te wnętrza przypominają domek dla lalek – przy niewielkiej ilości wyposażenia, architekt zaproponował całą feerię barw i patternów.

Projektowany apartament mieści się w samym centrum Tokio, w Japonii. Jego powierzchnia to 165 mkw, na których architekt Adam Nathaniel Furman stworzył prawdziwe królestwo pasteli. Wnętrza pełne są czystej zmysłowej rozkoszy, stanowią mały manifest architektury, której celem jest hiper-estetyzacja. To tutaj sztuka architektury wnętrz znalazła swój najpełniejszy wyraz – piękno przestrzeni nie jest zwyczajnym tłem dla codziennego życia, a stanowi wartość samą w sobie, godną podziwu i uwagi.

W japońskim apartamencie znajdziemy wszystkie odcienie pastelowych barw (zobacz pastelowe wnętrza), jakie tylko mogłyby przyjść nam na myśl. Dominują tutaj róż, lila i oranż, ale nie brakuje też błękitu, zieleni czy wyraźniejszej żółtej barwy. Paleta pastelowych kolorów wprowadzona jest poprzez zastosowanie naturalnych i sztucznych materiałów. Wszystko to razem tworzy zmysłowy świat nieustannie uwodzicielskiej, estetycznej rozkoszy.

W planie apartamentu możemy wyróżnić część dzienną, na którą składają się otwarta strefa kuchni, salonu i jadalni oraz część prywatną z sypialnią i pokojem kąpielowym inwestorów. Ponadto zaplanowane zostały też pokoje gościnne z przynależącą do nich łazienką dla gości.

Królestwo koloru, czyli aranżacja apartamentu w Tokio

Świat jak z bajki

Poszczególne elementy wyposażenia obiektu stanowią integralną część architektury – zabudowy do przechowywania zlicowane są z powierzchniami ścian i pomalowane na ten sam kolor. Szafki czy półki stanowią ozdobę samą w sobie, nie znajdziemy tutaj dodatkowych dekoracji w postaci obrazów czy ramek ze zdjęciami. Wnętrze zostało też całkowicie pozbawione zieleni. To pastelowe królestwo zdaje się odrealnionym światem stojącym w opozycji do wiodącego trendu, jakim jest powrót do natury i próba przenikania wnętrza z zewnętrzem.

W całym obiekcie zastosowano połączenie nowoczesnych technik wytwarzania z tradycyjnym rzemiosłem. Drewniane detale i meble wykonane zostały ręcznie przez wykwalifikowanych stolarzy, podczas gdy drzwi z intarsjami wytworzono przy użyciu technologii cięcia laserem. Znajdziemy tutaj zarówno półprzezroczyste plastikowe „marmury”, jak i ręcznie wykańczany świerk. Obok najwyższej jakości ręcznie wykonanych porcelanowych uchwytów pojawiają się błyszczące nylonowe oprawy. W tym wnętrzu materiały doceniane są ze względu na swoją zmysłowość oraz zdolność wpłynięcia na wyobraźnię odbiorcy.

Królestwo koloru, czyli aranżacja apartamentu w Tokio

Wzory i patterny

W aranżacji oprócz kolorów wprowadzono też liczne wzory. Na uwagę zasługują wykwintna nylonowa okładzina ścian w części kuchennej oraz pasiasta posadzka. W części wypoczynkowej pojawia się ręcznie tkany dywan w przyjemnej barwie lila. W łazience wybrano drobną mozaikę, która pokrywa zarówno ściany, jak i podłogę. Na jej tle pięknie prezentują się wyraźne żółte akcenty w postaci armatury czy kaloryfera.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu w Tokio

Królestwo koloru, czyli aranżacja apartamentu w Tokio – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze apartamentu
inwestor: prywatny
autor projektu: Adam Nathaniel Furman
lokalizacja: Tokio, Japonia
projektowana powierzchnia: 165 mkw
zdjęcia: Jan Vranovsky
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!