Te wnętrza przypominają domek dla lalek – przy niewielkiej ilości wyposażenia, architekt zaproponował całą feerię barw i patternów.
Projektowany apartament mieści się w samym centrum Tokio, w Japonii. Jego powierzchnia to 165 mkw, na których architekt Adam Nathaniel Furman stworzył prawdziwe królestwo pasteli. Wnętrza pełne są czystej zmysłowej rozkoszy, stanowią mały manifest architektury, której celem jest hiper-estetyzacja. To tutaj sztuka architektury wnętrz znalazła swój najpełniejszy wyraz – piękno przestrzeni nie jest zwyczajnym tłem dla codziennego życia, a stanowi wartość samą w sobie, godną podziwu i uwagi.
W japońskim apartamencie znajdziemy wszystkie odcienie pastelowych barw (zobacz pastelowe wnętrza), jakie tylko mogłyby przyjść nam na myśl. Dominują tutaj róż, lila i oranż, ale nie brakuje też błękitu, zieleni czy wyraźniejszej żółtej barwy. Paleta pastelowych kolorów wprowadzona jest poprzez zastosowanie naturalnych i sztucznych materiałów. Wszystko to razem tworzy zmysłowy świat nieustannie uwodzicielskiej, estetycznej rozkoszy.
W planie apartamentu możemy wyróżnić część dzienną, na którą składają się otwarta strefa kuchni, salonu i jadalni oraz część prywatną z sypialnią i pokojem kąpielowym inwestorów. Ponadto zaplanowane zostały też pokoje gościnne z przynależącą do nich łazienką dla gości.
Poszczególne elementy wyposażenia obiektu stanowią integralną część architektury – zabudowy do przechowywania zlicowane są z powierzchniami ścian i pomalowane na ten sam kolor. Szafki czy półki stanowią ozdobę samą w sobie, nie znajdziemy tutaj dodatkowych dekoracji w postaci obrazów czy ramek ze zdjęciami. Wnętrze zostało też całkowicie pozbawione zieleni. To pastelowe królestwo zdaje się odrealnionym światem stojącym w opozycji do wiodącego trendu, jakim jest powrót do natury i próba przenikania wnętrza z zewnętrzem.
W całym obiekcie zastosowano połączenie nowoczesnych technik wytwarzania z tradycyjnym rzemiosłem. Drewniane detale i meble wykonane zostały ręcznie przez wykwalifikowanych stolarzy, podczas gdy drzwi z intarsjami wytworzono przy użyciu technologii cięcia laserem. Znajdziemy tutaj zarówno półprzezroczyste plastikowe „marmury”, jak i ręcznie wykańczany świerk. Obok najwyższej jakości ręcznie wykonanych porcelanowych uchwytów pojawiają się błyszczące nylonowe oprawy. W tym wnętrzu materiały doceniane są ze względu na swoją zmysłowość oraz zdolność wpłynięcia na wyobraźnię odbiorcy.
W aranżacji oprócz kolorów wprowadzono też liczne wzory. Na uwagę zasługują wykwintna nylonowa okładzina ścian w części kuchennej oraz pasiasta posadzka. W części wypoczynkowej pojawia się ręcznie tkany dywan w przyjemnej barwie lila. W łazience wybrano drobną mozaikę, która pokrywa zarówno ściany, jak i podłogę. Na jej tle pięknie prezentują się wyraźne żółte akcenty w postaci armatury czy kaloryfera.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
typ projektu: wnętrze apartamentu
inwestor: prywatny
autor projektu: Adam Nathaniel Furman
lokalizacja: Tokio, Japonia
projektowana powierzchnia: 165 mkw
zdjęcia: Jan Vranovsky
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
W Sao Paulo,największym mieście gorącej Brazylii,powstało wnętrze dla architekta wykonane...
czytajNowoczesne wnętrze mieszkania światłem malowane. Zobacz tę aranżację!
czytajArchitekci z pracowni studioLOKO zaprojektowali niewielkie mieszkanie w Gdyni. Wnętrze...
czytajW projekcie wnętrza mieszkania trzypokojowego dla młodego małżeństwa, najważniejszym założeniem...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz