Mieszkanie pełne ciepła – aranżacja wnętrza od hanczarstudio

Mieszkanie pełne ciepła – aranżacja wnętrza od hanczarstudio

Urocze mieszkanie w starej kamienicy mierzy zaledwie 19 mkw. Tyle wystarczyło, aby stworzyć tutaj prawdziwą oazę spokoju, służącą jako baza podczas weekendowych wypadów za miasto.

Projektowana kawalerka mieści się w Sokołowsku, czyli małej wiosce położonej w Górach Suchych. Lokal ma jedynie 19 mkw, ale jest w nim wszystko, czego można potrzebować podczas kilkudniowego pobytu. Za projektem wnętrza kawalerki stoją architekci z multidyscyplinarnego biura projektowego hanczarstudio. Pracownia znana jest z pomysłowych realizacji, takich jak aranżacja wnętrza mieszkania we Wrocławiu (zobacz przestrzeń zamiast podziałów), w którym utworzono ciekawy mieszkaniowy open space.

W swojej ostatniej aranżacji architekci postawili na ciepło domowego ogniska. Mieszkanie stanowi rodzaj azylu, dającego odpoczynek od pędu wielkich miast. Jak mówią architekci, wnętrze to „analogowa świątynia niespiesznych rozrywek”. To tutaj właściciele mogą odpocząć offline – spędzając czas na czytaniu i słuchaniu muzyki z winylowych płyt. Przestrzeń zachęca do spędzania czasu w łóżku i długich, spokojnych wieczorów w blasku świec.

Mieszkanie pełne ciepła – aranżacja wnętrza od hanczarstudio

Powrót staroci

W mieszkaniu w Sokołowsku czas jakby się zatrzymał. Pełno jest tutaj staroci, które nabyto w miejscowym sklepiku z antykami albo przywieziono z Wrocławia. Jedną z ozdób stanowią stare sanki, które należą do córki właścicieli. Dekorację stanowią też stare pocztówki przedstawiające senną wieś, a także masywne szkło z pobliskich hut. Reżyserskie krzesła ustawione przy stole kojarzą się z postacią Krzysztofa Kieślowskiego – bodaj najsławniejszego dawnego mieszkańca Sokołowska.

Mieszkanie mieści się w starej kamienicy – możemy to poczuć dzięki elementom architektonicznym, takim jak okna czy drzwi. Do tego na jednej ze ścian wyeksponowano oryginalną cegłę i pomalowano ją na złamaną biel. Wszystko to dodaje wnętrzu uroku i świetnie oddaje ducha tego miejsca.

Mieszkanie pełne ciepła – aranżacja wnętrza od hanczarstudio

Aneks kuchenny w mikromieszkaniu

W malutkim mieszkaniu musiał znaleźć się naprawdę niewielki aneks kuchenny. Jest to rząd niskich szafek – modułowa kuchenka wykonana została ze sklejki i stanowi jeden z nielicznych nowych elementów wyposażenia. Szafki posiadają otwierany blat, co pozwala na ukrycie kuchennych sprzętów. Gładkie turkusowe fronty zabudowy tworzą ciekawe połączenie z naturalnym drewnem. Z turkusem pięknie współgra pudrowy róż, w który ubrano rozkładaną sofę. We wnętrzu nie brakuje przyjemnych i ciepłych tkanin, a ściany ozdabiają liczne grafiki i zdjęcia.

Mieszkanie pełne ciepła – aranżacja wnętrza od hanczarstudio

Biel i czerń w łazience

Również łazienka zaaranżowana została w stylu vintage. Dominują tutaj białe płytki – na ich tle wyróżniona została wnęka ponad umywalką wykończona czernią. We wnęce zawieszono okrągłe lustro. W łazience znalazło się wszystko to, co niezbędne – malutka umywalka, toaleta, a także prysznic. Czy można byłoby chcieć czegoś więcej?

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania od hanczarstudio

Mieszkanie pełne ciepła – aranżacja wnętrza od hanczarstudio – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze kawalerki
inwestor: prywatny
pracownia: haczarstudio
autorzy projektu: Szymon Hanczar, Kinga Dżugan
realizacja: 2021
lokalizacja: Sokołowsko
projektowana powierzchnia: 19 mkw
zdjęcia: Meluzyna Studio
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!