Modernistyczne wnętrza z kolorem

Modernistyczne wnętrza z kolorem

Oto nietypowa aranżacja wnętrza mieszkania – modernistyczne inspiracje idą ramię w ramię z oryginalnym zestawieniem kolorystycznym. Wnętrze pełne jest światła i powietrza. 

Projektowane mieszkanie znajduje się w Katowicach, nieopodal rozległych, zielonych terenów, które latem tętnią miejskim życiem. To właśnie tutaj postanowiła urządzić się para młodych inwestorów wraz z czworonogami. O pomoc w aranżacji wnętrza poproszono architekta Grzegorza Layer, który prowadzi autorską pracownię projektową. Architekt miał do dyspozycji 67 mkw, by stworzyć komfortowe wnętrze odpowiadające współczesnym potrzebom swoich mieszkańców.

Mieszkanie o otwartym planie

Katowickie mieszkanie wyróżnia się otwartym planem, w którym można wyszczególnić dwie strefy: dzienną i nocną. Ta pierwsza łączy w sobie funkcje salonu, jadalni oraz kuchni i to właśnie tutaj toczy się życie domu. Druga strefa należy tylko do właścicieli – jest to prywatna część mieszkania, którą zaaranżowano jako otwartą przestrzeń łączącą sypialnię oraz łazienkę. Część sypialnia oddzielona jest od części kąpielowej przy pomocy przeszkleń, które można przysłonić kotarą, zapewniając sobie większą prywatność.

Podstawową wytyczną projektu było stworzenie jasnej i dobrze zorganizowanej przestrzeni. Brak zbędnych podziałów, a także jasna kolorystyka ścian i podłóg sprawiają, że wnętrze wydaje się większe niż w rzeczywistości. Kolejnym zabiegiem potęgującym wrażenie przestronności jest wprowadzenie do wnętrz zabudowy meblowej w układzie horyzontalnym.

Funkcjonalne i przestronne wnętrze

W duchu modernizmu

We wnętrzu możemy odczytać dwojakie źródła inspiracji. Część z nich wypływa z modernizmu (zobacz styl modernizmu), którego obecność wyczuwa się dzięki funkcjonalnemu sposobowi podziału wnętrza, a także geometrii poszczególnych elementów. Z drugiej strony wnętrza wypełnia kolor, który podobnie jak naturalne materiały i rośliny, ociepla przestrzeń i dodaje jej życia.

Dużym atutem wnętrza są liczne przeszklenia, przez które do środka zagląda słońce. Naturalne światło zapewnia doskonałe warunki do rozwoju roślin. Aby zadbać o właściwe doświetlenie wnętrz również po zmroku, architekt przygotował dobrze przemyślany projekt oświetlenia. W salonie pojawiają się eleganckie natynkowe oprawy zakomponowano w asymetrycznym układzie. Z kolei w sypialni nastrojowe oświetlenie dobrze współgra z ciemniejszymi kolorami, kamienną okładziną oraz obniżonym sufitem.

Funkcjonalne i przestronne wnętrze

Różne odcienie zieleni

Nietuzinkowe wnętrza okraszone zostały łagodnymi kolorami. W strefie dziennej pojawia się sofa w kolorze ciemnego szmaragdu, a także grafiki ścienne operujące łagodnymi tonami zieleni i błękitu. Wokół dużego stołu ustawiono naprzemiennie drewniane i malowane na groszkową barwę krzesła. Interesującym akcentem jest różowa ściana, za którą skrywa się część nocna. Tutaj architekt pozwolił sobie na większe nasycenie kolorystyczne – nasycony turkus w łazience i głęboki granat w sypialni.

Zobacz galerię zdjęć funkcjonalnego i przestronnego wnętrza mieszkania

Modernistyczne wnętrze z kolorem – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
autor projektu: Grzegorz Layer
realizacja: 2021
lokalizacja: Katowice
projektowana powierzchnia: 67 mkw
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Paula 2023-04-26 20:18:55

Uwielbiam taki styl w salonie :) Mój pomogli mi zaprojektować zdolni projektanci z https://meble-pyka.pl/jak-urzadzic-modernistyczne-wnetrze/ :)

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!