Projekt wnętrza -  dom nad jeziorem

Projekt wnętrza - dom nad jeziorem

Przestronny dom położony jest u brzegu jeziora – uroda krajobrazu okolicy stała się inspiracją dla projektu wnętrza. Koncepcja zachwyca nienachalną elegancją i bogactwem szlachetnych materiałów.

Projektowany dom należy do czteroosobowej rodziny i znajduje się niedaleko Bydgoszczy. Bryła wpisana w malowniczy krajobraz posiada wielkoformatowe przeszklenia, przez które przyroda zagląda do wnętrza domu. Budynek zajmuje powierzchnię 220 mkw – dokładnie tyle, ile architekt Paweł Łęczycki z pracowni modeko.studio potrzebował, aby skomponować wyjątkową i niezwykle funkcjonalną przestrzeń. Projektant zaproponował szereg zmian w planie budynku – główną sypialnię przeniesiono z piętra na parter, a na górze powstały pokój dziecięcy oraz pokój dla gości.

Architektowi zależało, aby otwierać kolejne pomieszczenia, tworząc efekt przenikających się widoków. Z tego powodu w projekcie z wiatrołapu przechodzi się do korytarza, skąd możemy udać się dalej na lewo do gabinetu, na prawo do garderoby, zaś na wprost – do otwartej strefy jadalni, kuchni i salonu. Wrażenie przenikania się przestrzeni potęguje projekt posadzki – praktyczny spiek kwarcowy ciągnie się od korytarza, aż po łazienkę w sypialni głównej. W gabinecie spiek spotyka się z podłogą drewnianą, podobnie jak w strefie dziennej domu.

Życie w zgodzie z naturą. Projekt wnętrza domu nad jeziorem

Przestronny pokój dzienny

Sercem domu bez wątpienia jest część wypoczynkowa z obszerną narożną sofą w kolorze szarobeżowym. Tuż obok pojawiają się stoliki: jeden na lekkiej metalowej konstrukcji, drugi niski i masywny, a trzeci obity miękką tkaniną. Materiały i formy prowadzą ze sobą intrygujący dialog, a jednocześnie wszystkie one mają ze sobą coś wspólnego, czyli kształt koła. Naprzeciwko kanapy znajduje się nowoczesny kominek (zobacz nowoczesny design kominka) elegancko wkomponowany w biały spiek. Rysunek kamienia spotyka się z jasnym, bielonym fornirem dębowym.

W drugiej części strefy dziennej zaprojektowano kuchnię. Zabudowa otrzymała niezwykle minimalistyczną formę – szafki skryte są za gładkimi frontami lakierowanymi na biało. Architekt postanowił zrezygnować z tradycyjnego rozplanowania kuchni. Zabudowę rozdzielono na dwa zespoły umieszczone po dwóch stronach ogromnego okna. W ten sposób to przyroda za szybą staje się głównym tematem tego wnętrza, a meble i wyposażenie schodzą na drugi plan.

Życie w zgodzie z naturą. Projekt wnętrza domu nad jeziorem

Luksusowe wnętrza: sypialnia master

Sypialnia rodziców zaprojektowana została jako wygodna i ekskluzywna przestrzeń relaksu. Komfortowe łóżko gra tu pierwsze skrzypce – uzupełnieniem jest efektownie wykończona ściana ubrana w drewniane panele i mosiężne wykończenia. Jednak to, co od razu zwraca naszą uwagę, to ogromny wertykalny ogród umieszczony w okrągłej ramie. Rośliny stanowią tu główną dekorację przestrzeni i podobnie jak w innych pomieszczeniach – przeznaczone jest dla nich honorowe, eksponowane miejsce.

Po drugiej stronie pomieszczenia znajduje się garderoba i łazienka. Strefa toaletki wykończona została ciągnącą się aż do sufitu taflą lustra. Po obu stronach pojawiają się pojemne szafy wykonane w systemie ram aluminiowych. Za drzwiami łazienki króluje biały spiek ciągnący się tu aż od korytarza. To z niego wykonano posadzkę i okładzinę ścian z praktycznymi schowkami. Wolnostojąca wanna wyeksponowana została na tle dużego okna. Luksusową estetykę podkreśla armatura ze szczotkowanego mosiądzu.

Życie w zgodzie z naturą. Projekt wnętrza domu nad jeziorem

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu nad jeziorem

Życie w zgodzie z naturą. Projekt wnętrza domu nad jeziorem – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: modeko.studio
autor projektu: Paweł Łęczycki
rok: 2021
lokalizacja: okolice Bydgoszczy
projektowana powierzchnia: 220 mkw
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!