Przestronny dom położony jest u brzegu jeziora – uroda krajobrazu okolicy stała się inspiracją dla projektu wnętrza. Koncepcja zachwyca nienachalną elegancją i bogactwem szlachetnych materiałów.
Projektowany dom należy do czteroosobowej rodziny i znajduje się niedaleko Bydgoszczy. Bryła wpisana w malowniczy krajobraz posiada wielkoformatowe przeszklenia, przez które przyroda zagląda do wnętrza domu. Budynek zajmuje powierzchnię 220 mkw – dokładnie tyle, ile architekt Paweł Łęczycki z pracowni modeko.studio potrzebował, aby skomponować wyjątkową i niezwykle funkcjonalną przestrzeń. Projektant zaproponował szereg zmian w planie budynku – główną sypialnię przeniesiono z piętra na parter, a na górze powstały pokój dziecięcy oraz pokój dla gości.
Architektowi zależało, aby otwierać kolejne pomieszczenia, tworząc efekt przenikających się widoków. Z tego powodu w projekcie z wiatrołapu przechodzi się do korytarza, skąd możemy udać się dalej na lewo do gabinetu, na prawo do garderoby, zaś na wprost – do otwartej strefy jadalni, kuchni i salonu. Wrażenie przenikania się przestrzeni potęguje projekt posadzki – praktyczny spiek kwarcowy ciągnie się od korytarza, aż po łazienkę w sypialni głównej. W gabinecie spiek spotyka się z podłogą drewnianą, podobnie jak w strefie dziennej domu.
Sercem domu bez wątpienia jest część wypoczynkowa z obszerną narożną sofą w kolorze szarobeżowym. Tuż obok pojawiają się stoliki: jeden na lekkiej metalowej konstrukcji, drugi niski i masywny, a trzeci obity miękką tkaniną. Materiały i formy prowadzą ze sobą intrygujący dialog, a jednocześnie wszystkie one mają ze sobą coś wspólnego, czyli kształt koła. Naprzeciwko kanapy znajduje się nowoczesny kominek (zobacz nowoczesny design kominka) elegancko wkomponowany w biały spiek. Rysunek kamienia spotyka się z jasnym, bielonym fornirem dębowym.
W drugiej części strefy dziennej zaprojektowano kuchnię. Zabudowa otrzymała niezwykle minimalistyczną formę – szafki skryte są za gładkimi frontami lakierowanymi na biało. Architekt postanowił zrezygnować z tradycyjnego rozplanowania kuchni. Zabudowę rozdzielono na dwa zespoły umieszczone po dwóch stronach ogromnego okna. W ten sposób to przyroda za szybą staje się głównym tematem tego wnętrza, a meble i wyposażenie schodzą na drugi plan.
Sypialnia rodziców zaprojektowana została jako wygodna i ekskluzywna przestrzeń relaksu. Komfortowe łóżko gra tu pierwsze skrzypce – uzupełnieniem jest efektownie wykończona ściana ubrana w drewniane panele i mosiężne wykończenia. Jednak to, co od razu zwraca naszą uwagę, to ogromny wertykalny ogród umieszczony w okrągłej ramie. Rośliny stanowią tu główną dekorację przestrzeni i podobnie jak w innych pomieszczeniach – przeznaczone jest dla nich honorowe, eksponowane miejsce.
Po drugiej stronie pomieszczenia znajduje się garderoba i łazienka. Strefa toaletki wykończona została ciągnącą się aż do sufitu taflą lustra. Po obu stronach pojawiają się pojemne szafy wykonane w systemie ram aluminiowych. Za drzwiami łazienki króluje biały spiek ciągnący się tu aż od korytarza. To z niego wykonano posadzkę i okładzinę ścian z praktycznymi schowkami. Wolnostojąca wanna wyeksponowana została na tle dużego okna. Luksusową estetykę podkreśla armatura ze szczotkowanego mosiądzu.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: modeko.studio
autor projektu: Paweł Łęczycki
rok: 2021
lokalizacja: okolice Bydgoszczy
projektowana powierzchnia: 220 mkw
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Stonowana, pełna smaku i szyku aranżacja wnętrza mieszkania na Wilanowie...
czytajZmiana wnętrza domu w Orzeszu To miejsce zdecydowanie potrzebowało przearanżowania. Chociaż...
czytajTym razem pracownia projektowa Jana Sikory stanęła przed poważnym wyzwaniem....
czytajPrzenieś się w nadmorski klimat i zobacz wnętrze luksusowego domu...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz