Nowoczesne mieszkanie ubrane w granat i szarość to efekt pracy architektów z InDe Projekt. Projekt wyróżnia się konsekwencją stylistyczną i kolorystyczną, a także przemyślanym planem funkcjonalnym.
Projektowane mieszkanie mierzy 67 mkw i znajduje się na nowym osiedlu w centrum Poznania. Jednym z atutów lokalu jest własny przydomowy ogródek, do którego właściciele mogą dostać się z salonu i sypialni. Rodzinie z dwójką dzieci zależało, aby zaprojektowane wnętrza były komfortowe, a przy tym ciepłe i przytulne. O pomoc w wystroju przestrzeni poproszono architektki z pracowni InDe Projekt: Joannę Sztorch-Wysocką i Magdę Totleben.
Aby dostosować wnętrze do potrzeb czteroosobowej rodziny, projektantki poczyniły zmiany w planie deweloperskim. Powiększono aneks kuchenny, zmieniono układ łazienki i pralni, a także przeniesiono lokalizację wejścia do sypialni. W wyborze materiałów i wyposażenia, architektki kierowały się nie tylko estetyką, ale i względami funkcjonalnymi – dwójka małych dzieci wymaga sięgnięcia po materiały, które będą łatwe w utrzymaniu czystości. Najlepszym rozwiązaniem okazały się uniwersalne panele winylowe na podłodze, które świetnie korespondują z neutralną bazą kolorystyczną.
Założeniem projektu było, aby wnętrze było nowoczesne, a przy tym miało w sobie ciepło i przytulność domowego ogniska. Architektki oparły koncepcję wystroju na prostych formach mebli, graficznych deseniach oraz wyborze jednego, modniejszego koloru przewodniego. Tą barwą stał się elegancki, wyciszający odcień granatu.
Strefa dzienna mieszkania to 24-metrowy salon, który stanowi wspólną przestrzeń z aneksem kuchennym. Aby rozdzielić kuchnię od strefy wypoczynkowej, architektki zaproponowały praktyczną ścianę wydzielającą. Wykonano ją z płyty laminowanej w kolorze naturalnego dębu – ściana doskonale współgra z zabudową w salonie, zaś od strony aneksu kuchennego właściciele zyskali dodatkowe miejsce do przechowywania oraz blat roboczy.
Jedna ze ścian strefy dziennej wykończona została ciekawą tapetą w delikatny graficzny labirynt. Na jej tle ustawiono dębowy stół, który w razie potrzeby można rozłożyć. Uzupełnieniem są krzesła – modele A-1801 ARCH, czyli klasyka polskiego designu. W salonie pojawia się też regał wykonany z płyt lakierowanych na czarno i granatowo oraz fornirowanych drewnem. Uwagę zwraca biokominek, który nadaje wnętrzom przytulności.
Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, architektki zaprojektowały dobrze przemyślaną zabudowę strefy wejściowej. System mieści w sobie pojemną szafę na ubrania, rodzinną garderobę, szuflady, a także tapicerowane welurem siedzisko. W zabudowie ukryto też wejście do sypialni rodziców – tutaj panuje atmosfera luksusowego pokoju hotelowego. Głównym wyposażeniem jest podwójne łóżko zwieńczone welurowym wezgłowiem. Znalazło się też miejsce na toaletkę wyposażoną w nowoczesne okrągłe lustro. Całość uzupełniają dekoracyjne oprawy oświetleniowe, dające ciepłe i nastrojowe światło.
W łazience dominuje geometria – motywem przewodnim są romby. Płytki w zestawieniu z czarnym gresem, którym obudowano wannę, tworzą spójną kompozycję. Całość ociepla drewno – panele winylowe posadzki, część zabudowy meblowej nad toaletą oraz szafka pod umywalką. Dzięki dobremu rozplanowaniu, udało się zmieścić tu nie tylko wannę, ale też prysznic z brodzikiem.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: InDe Projekt
autorki projektu: Joanna Sztorch-Wysocka, Magda Totleben
rok: 2021
lokalizacja: Poznań
projektowana powierzchnia: 67 mkw
stylizacja: Aleksandra Gerlach
zdjęcia: Bartek Bieliński
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
W centrum malowniczego miasta Estoril w Portugalii, architektki z pracowni...
czytajArchitekci z pracowni Kando stworzyli projekt mieszkania pełnego kontrastów i...
czytajZ połączenia high-techu i surowości prostych, przemysłowych materiałów powstało wnętrze...
czytajWe wnętrzu zaprojektowanym dla Natalii przez projektantów z pracowni 81.WAW.PL...
czytaj
Ilość komentarzy: 0