Ambiente Messe Frankfurt – święto projektantów wnętrz

Ambiente Messe Frankfurt – święto projektantów wnętrz

W dniach 10-14 lutego tego roku we Frankfurtcie nad Menem miały miejsce coroczne targi dóbr konsumpcyjnych Ambiente. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla całej branży projektowania wnętrz na świecie.

Messe Frankfurt – gospodarz targów

Jak co roku, także i tym razem targi Ambiente odbyły się w centrum Messe Frankfurt, składającym się z 11 hal, z których każda powierzchniowo odpowiada wielkości hali MT Polska albo Expo.

Polskie akcenty

W targach Ambiente udział wzięła polska firma – Krosno, producent szkła, prezentujący w halach wystawienniczych we Frankfurcie szkło dekoracyjne i użytkowe.

Hale od 1 do 6 – wszystko dla kuchni

Elementy wyposażenia kuchni były prezentowane w halach o numerze od 1 do 6. Można w nich było zobaczyć designerskie kubki i talerze, luksusowe sztućce, niezniszczalne, ostre noże, puszyste ręczniki czy też całkiem zwyczajne zastawy stołowe. Wszystkie prezentowane wyroby kuchenne miały zróżnicowaną cenę i jakość, dlatego też odwiedzający targi Ambiente mogli znaleźć to, czego szukali, niezależnie od ich możliwości i potrzeb. Swoje wyroby, które mogą być wykorzystane w kuchni, prezentowały firmy pochodzące z różnych zakątków świata, w tym z Chin, Indii, Turcji i Niemiec. Naszykowały one dobre jakościowo i tanie towary. Na targach można było zobaczyć wyroby znanych i cenionych marek, między innymi Vileroy Boch.

Hale od 8 do 9 – modne dodatki

Prezentowane dodatki utrzymane były w stylu takich firm jak Almi Decor, SJA czy Home&You.

Uwagę odwiedzających zwracało stoisko wystawowe firmy Schittler – producenta wyrobów o stylistyce przywodzącej na myśl dodatki wykonane przez Almi Decor. W wyrobach tej marki zdecydowanie najbardziej interesujące były nietypowe drewniane nogi stołów, stołków, donic, waz itd. Schittler postawił na powrót do natury i dał temu wyraz w swoich produktach.

Na stoisku Cor Mulder prezentowano ciekawą ofertę dodatków, oświetlenia, lichtarzy, mebli itd. Firma co prawda realizuje dostawy swoich towarów do Polski, ale wyłącznie przy zamówieniu opiewającym na kwotę wyższą niż 500 euro. Problemem jest jednak to, że mało kto jest w stanie obejrzeć produkty tej marki, ponieważ najbliższy showroom znajduje się w Niemczech, a firma nie udostępnia żadnych katalogów swoich towarów, ani w formie drukowanej, ani w formie internetowej

Ciekawostką targów Ambiente były dodatki dla miłośników czworonogów, w tym posłania, domki, designerskie miski i ręczniki dla psów i kotów, wyprodukowane przez liczne firmy, z których zdecydowanie wyróżniała się marka Happy-House. Większość tych towarów wykonano z wysokiej jakości drewna.

Hale od 10 do 11 – stylowe wnętrza

W ostatnich dwóch halach Messe Frankfurt zgromadzono dodatki do wykończenia wnętrz w stylu nowoczesnym.

Wiele firm prezentowało biokominiki, w formie stołów czy instalacji. Są one rzadko spotykane w aranżacjach wnętrz polskich domów. Wśród ich producentów znaleźli się: Bio-Blaze czy Wodtke.

Produkty firmy Wodtke trudno uznać za klasyczne kominki przeznaczone do zabudowy w ścianie. Stanowią one raczej element dekoracyjny, a nawet mogą pełnić funkcję nowoczesnej rzeźby. Podobnie jest w przypadku produktów Bio-Blaze z serii Floor Models. Na targach nie zabrakło oczywiście znanych na rynku firm produkujących biokominki jak Planika czy Ruby fires.

Dla koneserów wina i osób chcących zaaranżować w swym domu niewielką piwniczkę winną lub stworzyć oryginalną zabudowę kuchenną, ciekawa była oferta firmy The Traditiona Wine Rack Co., która pokazała na targach urządzenia do klimatyzacji i nawilżania tego typu pomieszczeń. Są to produkty skierowane wyłącznie do najzamożniejszych klientów, chcących zagospodarować dużą przestrzeń. Wyposażenie domowych piwniczek winnych mogłyby stanowić pokazane przez firmę meble wykonane z drewna po beczkach, w których wcześniej leżakowały wykwintne wina. Wine Rack jest firmą brytyjską, która wykonuje kompleksowo winiarnie zarówno w postaci zabudowy całych piwnic i małych pomieszczeń, jak i niewielkich wnęk umieszczonych np. pod schodami. Drewniane zabudowy dla profesjonalnych winiarni Wine Rack cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi Ambiente we Frankfurcie nad Menem.

Firma Music Rocker pokazała na targach różnego rodzaju fotele i pufy, mogące stanowić śmiało element wyposażenia nowoczesnego wnętrza. Posiadają one wbudowane głośniki, co pozwala na lepsze przeżywanie ulubionej muzyki czy też uzyskanie większych wrażeń podczas grania w gry komputerowe.

Źródło: Inside Studio projektowanie wnętrz / insidestudio.com.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!