Meksyk we wnętrzu – o aranżacji butiku Muuv

Meksyk we wnętrzu – o aranżacji butiku Muuv

Minimalizm ubrany w ciepłe barwy i imponujące kaktusy – oto czym zaskakuje nas wnętrze warszawskiego butiku Muuv. Inspirowana egzotycznymi podróżami aranżacja to prawdziwa gratka dla fanów wyszukanego designu.

Butik Muuv mieści się w samym sercu Warszawy, przy ulicy Kruczej. W niedużym, bo mierzącym zaledwie 30 mkw lokalu, znajdziemy odzież sportową projektowaną przez właścicielki marki i przyjaciółki – Malinę Kurkowską i Kaję Lizut. Jest to pierwszy flagowy sklep stacjonarny, a jego wnętrza oddają wartości, reprezentowane przez #muuvgirls. Za projektem tej wyjątkowej przestrzeni stoi pracownia Five Cell, znanej między innymi z realizacji Przystanku Piekarnia.

Czym wyróżniają się wnętrza butiku? Niewątpliwie minimalizmem, który leży u podstaw filozofii brandu. Przestrzeń odpowiada estetyce odzieży Muuv – jest prosta i klasyczna, przemyślana w najdrobniejszym detalu. Architekci zadbali o to, aby wnętrza były przepełnione duchem kobiecości – subtelnym, nienachalnym, a przy pełnym siły i charakteru.

Wakacyjny klimat we wnętrzu

Jeszcze przed wejściem do butiku, możemy odczytać egzotyczne inspiracje projektantów. Za jedną z witryn umieszczono wysokie na 2 metry kaktusy. W środku lokalu zarówno ściany, sufity, jak i posadzkę wykonano z subtelnej struktury mikrocementu. Materiał ten przywodzi na myśl architekturę Półwyspu Iberyjskiego albo jeszcze dalszą – znaną z rozgrzanego od słońca Meksyku. Z mikrocementu w naturalnym wybarwieniu wykonano też prostą, zupełnie zgeometryzowaną ladę. Za ladą umieszczono równie minimalistyczną bryłę regału, na którym znajduje się część produktów marki.

Meksyk we wnętrzu – o aranżacji butiku Muuv

Jak wyeksponować produkt w butiku?

Ekspozycji produktów służą przede wszystkim czarne wieszaki z metalu. Prosta konstrukcja wyróżnia się na tle stonowanych ścian. Ponad główną ekspozycją umieszczono logo marki – charakterystyczne serce, obowiązkowo w czarnym kolorze. Pod oknami ustawiono specjalne drewniane osłony wykonane z litego drewna o nierównym, naturalnym profilu. Jedna z osłon służy jako obudowa dla imponujących sukulentów. Druga pełni rolę siedziska, a przy tym skrywa w sobie grzejnik. Alternatywnie osłona może pełnić rolę dodatkowego miejsca do ekspozycji odzieży.

Aby nadać meblom lekkości, architekci postanowili nieznacznie oderwać osłony od ziemi. Dzięki niewysokim cokołom obudowy wydają się unosić ponad posadzką. To samo ciosane lite drewno wykorzystano również jako półki w regale za ladą.

Meksyk we wnętrzu – o aranżacji butiku Muuv

Przymierzalnia z(a) lustrem

Dobrym pomysłem okazało się ukrycie przymierzalni za drzwiami w całości wykończonymi lustrem. Lustrzana tafla sięga od posadzki do sufitu, dzięki czemu dodatkowo podwyższa przestrzeń optycznie. Również wewnątrz przymierzalni pojawiają się lustra, a także przełamana biel i surowe drewno.

Aby dopełnić aranżację, zaproponowano proste i nowoczesne oprawy oświetleniowe. Dwie lampy z ręcznie formowanymi szklanymi kloszami zawisły ponad ladą. Ozdobą jest także stojący w rogu pomieszczenia wazon z wysokimi, suszonymi trawami.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza butiku Muuv

Meksyk we wnętrzu – o aranżacji butiku Muuv – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze butiku
inwestor: Muuv
pracownia: Five Cell
realizacja: 2021
lokalizacja: ul. Krucza 16/22, Warszawa
projektowana powierzchnia: 31 mkw
zdjęcia: Pion
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!