Konkurs Pure Design Contest by Wooden Story

Konkurs Pure Design Contest by Wooden Story

Pierwsza edycja konkursu Pure Design Contest by Wooden Story dla projektantów, organizowanego przez manufakturę Wooden Story, wystartował 21 marca 2021! Tematem tegorocznej odsłony jest „Miejsce dziecka w przestrzeni publicznej - integracyjne stolik i krzesło do nauki i zabawy”. Zwycięski projekt będzie głównym elementem przestrzeni Wooden Story na międzynarodowych targach designu „Maison&Objet Paris” w sezonie 2021/2022. Laureaci otrzymają również nagrodę pieniężną. Zwycięzców poznamy w sierpniu.

Regulamin konkursu Pure Design Contest by Wooden Story

Organizator
Organizatorem konkursu jest Wiesław Borowy prowadzący działalność gospodarczą pod firmą WOODEN STORY Wiesław Borowy.
Konkurs organizowany jest przez Organizatora na terytorium Polski pod nazwą PURE DESIGN CONTEST by Wooden Story.

Cel i temat konkursu
Konkurs ma na celu wspieranie, rozwój i wszechstronną promocję utalentowanych projektantów i designerów, zwłaszcza studentów kierunków architektura, wzornictwo i innych w ramach uczelni plastycznych.
Główną ideą konkursu jest przede wszystkim stworzenie szansy na zaistnienie projektantów na rynku światowym – projekty laureatów zostaną zaprezentowane na najbardziej prestiżowych targach wnętrz i designu na świecie.
Tegorocznym hasłem konkursowym jest „Miejsce dziecka w przestrzeni publicznej – integracyjne stolik i krzesło do nauki i zabawy”. Celem jest zaprojektowanie mebla i/lub zestawu mebli dla dzieci, wykonanych w duchu zgodnym z ekologiczną filozofią firmy Wooden Story.
Projekt powinien odzwierciedlać pomysł na integracyjną przestrzeń przyjazną dzieciom, w tym dzieciom z niepełnosprawnościami sensorycznymi lub ruchowymi. Być meblem, który zapewni dzieciom zarówno wygodne miejsce do nauki, jak i kreatywnej zabawy oraz dać im poczucie oswojenia przestrzeni.

Udział w Konkursie jest dla Uczestników bezpłatny i dobrowolny.

Terminy konkursu
Ogłoszenie konkursu – 21.03.2021
Termin nadsyłania zgłoszeń - 20.06.2021
Ogłoszenie Nominowanych - 28.06.2021 
Termin nadsyłania modeli projektów: 25.07.2021
Ogłoszenie zwycięzców - 9.08.2021

Jury
W skład Komisji Konkursowej, która będzie oceniać prace konkursowe i wyłaniać Laureatów Konkursu wchodzą: Magda Bovska, Michał Piernikowski, Bartosz Mucha, Paweł Mikosz, Christian Watson (Australia), oraz przedstawiciel Organizatora konkursu (firma Wooden Story).

Nagrody
1. Laureat I miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10000 zł zaproszenie na targi Maison & Objet w Paryzu
2. Laureat II miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 6000 zł prezentacja nagrodzonego projektu podczas targów Formex w Sztokholmie
3.  Laureat III miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł prezentacja nagrodzonego projektu podczas targów CIFF w Kopenhadze

Więcej informacji na temat konkursu na stronie organizatora: puredesigncontest.pl

pure design contest

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!