Kwiaty jak malowane – aranżacja wnętrza restauracji

Kwiaty jak malowane – aranżacja wnętrza restauracji

Punktem wyjścia dla projektu wnętrza restauracji Z Drugiej Strony Lustra był obraz namalowany specjalnie na jednej ze ścian lokalu. Przedstawienie polskich kwiatów stanowi piękną ozdobę prostego i nowoczesnego wnętrza.

Restauracja Z Drugiej Strony Lustra mieści się w Szczecinie przy ulicy Piłsudskiego. Lokal prowadzony jest przez Iwonę Niemczewską, uhonorowaną tytułem Osobowości Kulinarnej Roku 2019. Właścicielka chciała, aby wnętrza restauracji były wyjątkowe – proponowana tu kuchnia we współczesnym wydaniu serwowana jest w oprawie casual fine dining. Wnętrza zachwycają nienachalną elegancja, sprzyjającą kameralnym spotkaniom.

Za projekt wnętrza odpowiada pracownia TOYA DESIGN. Jest to kolejna realizacja pióra pracowni, która czaruje niebanalną stylistyką. O aranżacji wnętrza kameralnego kina Muza pisaliśmy tutaj. Tym razem architekci wyszli z założenia stworzenia nowej, unikalnej przestrzeni, odpowiadającej charakterowi restauracji. Jednym z zadań projektowych było zachowanie istniejącego wyposażenia lokalu.

Kwiaty jak malowane – aranżacja wnętrza restauracji

Kwiaty na ścianie

Inspiracją projektu był namalowany na specjalne życzenie obraz, przedstawiający polską łąkę. Malarstwo przeniesione zostało na duży format – ozdobiło ściany restauracji. Subtelnie oplatające wnętrza kwiaty polne stanowią główną ozdobę przestrzeni. Lekka kreska rysunku i przygaszone barwy świetnie współgrają z elegancją i harmonią zaproponowaną w lokalu. Wyabstrahowane z białego albo szarego tła motywy zdają się wyrastać ze ścian. Całość tworzy niemal baśniowy klimat nieznanej krainy.

Kwiaty jak malowane – aranżacja wnętrza restauracji

Drewniane panele na ścianach

Urozmaiceniem wnętrza stały się drewniane panele, którymi ozdobiono część ścian. Ich zadaniem jest ochrona malarstwa, ale i wprowadzenie wizualnego porządku. Wprowadzenie do aranżacji naturalnego materiału, jakim jest drewno nadało przestrzeni bliższy naturze charakter. Drewno pojawia się też jako materiał części wyposażenia lokalu. Wykonane z niego stoliki mają lekką formę i stanowią estetyczne uzupełnienie kompozycji.

Wnętrza ocieplają tkaniny, którymi obszyto fotele. Kubełkowy kształt krzeseł zapewnia gościom wygodę podczas wizyty w lokalu. Pod sufitem podwieszono estetyczne oprawy oświetleniowe dające światło o ciepłej barwie. Ich lekka, stożkowa forma nie dominuje we wnętrzu, a jedynie subtelnie je wzbogaca.

Aranżacja restauracji Z Drugiej Strony Lustra tworzy spójną całość – w połączeniu z doskonałą kuchnią miejsce to oddziałuje na wszystkie zmysły swoich gości. Indywidualny, unikatowy malarski przekaz ujęty w architektoniczny rygor to zwieńczenie dobrze przemyślanego i czytelnego projektu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji 

Kwiaty jak malowane – aranżacja wnętrza restauracji – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze restauracji
inwestor: Z Drugiej Strony Lustra
pracownia: TOYA DESIGN
realizacja: 2018
lokalizacja: Szczecin
projektowana powierzchnia: 63 mkw
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!