Niebanalna aranżacja kawalerki z pokojem kąpielowym

Niebanalna aranżacja kawalerki z pokojem kąpielowym

W kawalerce na wynajem zaplanowano salon, kuchnię, sypialnię i… otwarty pokój kąpielowy. Duża, wolnostojąca wanna stanęła naprzeciwko łóżka. Ta niebanalna przestrzeń przeznaczona jest dla gości odwiedzających stolicę podczas weekendowych podróży.

Projektowane mieszkanie znajduje się w samym centrum Warszawy, przy ulicy Senatorskiej, nieopodal Placu Teatralnego i Starego Miasta. Jego powierzchnia mierzy 25 mkw. Architekci z pracowni Decoroom postanowili maksymalnie wykorzystać potencjał wnętrza, aby na niewielki metrażu stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń. Niewielkie wnętrze zaprojektowane w duchu modnych ostatnio mikromieszkań (zobacz mikromieszkanie z pomysłem) przeznaczone ma być na wyjem, z myślą o parach, które przyjeżdżają do stolicy na kilkudniowy pobyt.

Aranżacja wnętrza stanowi pomost pomiędzy klasyką, a nowoczesnością. Przytulne i komfortowe lokum wypełniają starannie wyselekcjonowane meble i ozdoby. Architekci postawili na prostotę form, podczas gdy prym wiedzie tutaj piękny, głęboki odcień niebieskiego, który wycisza i uspokaja. W mieszkaniu pojawia się sztukateria i drewniana podłoga z deski barlineckiej, a także tradycyjne płytki na podłodze w korytarzu i łazience. W połączeniu z nasyconym niebieskim powstała przyjemna kompozycja barwna – łagodna, a przy tym przyciągająca wzrok.

Niebanalna aranżacja kawalerki z pokojem kąpielowym

Wielofunkcyjne wnętrze kawalerki

To, co wyróżnia aranżację, to połączony z resztą mieszkania pokój kąpielowy. Naprzeciwko dużego łóżka sypialni architekci postawili wolnostojącą wannę. Ścianę za wanną ozdabia kompozycja z luster, która optycznie powiększa przestrzeń. We wnętrzu nie znajdziemy tradycyjnego podziału na strefę dzienną i nocną, poszczególne funkcje płynnie się przeplatają. Granicę pokoju kąpielowego wyznaczają ozdobne płytki posadzki. Poza tym część kąpielowa pozostaje w całości otwarta.

W centralnym punkcie pomieszczenia, pod oknem umieszczono stolik wraz z jadalnianymi krzesłami. W aneksie kuchennym zastosowano nowoczesną, minimalistyczną zabudowę, która w pełni pozwala wykorzystać dostępną przestrzeń. Zabudowa kuchenna łączy się z holem, a przy tym nie przytłacza wnętrza. Niewielki metraż wymagał doskonałego planu dla wszystkich stref. Architekci stworzyli we wnętrzu dyskretne strefy przechowywania, poprawiając komfort użytkowania wnętrza.

Aby jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń, zdecydowano o wyborze tylko najbardziej potrzebnych elementów wyposażenia. W ten sposób powstało miejsce na wolnostojącą wannę, a całość jest przyjemna dla oka i komfortowa.

Niebanalna aranżacja kawalerki z pokojem kąpielowym

Pomysł na małą toaletę

Jedynym pomieszczeniem, które zostało wydzielone w planie mieszkania, jest toaleta. Nowoczesna i dobrze zorganizowana przestrzeń mieści w sobie nie tylko urządzenia łazienkowe, ale też dyskretną zabudowę, która pozwala na przechowywanie przyborów toaletowych i środków czystości. Również tutaj odnajdziemy niebieską farbę, która pokryła ściany i sufit pomieszczenia. Nawiązując do pozostałej części mieszkania, architekci wprowadzili do wnętrza ozdobną sztukaterię oraz dekoracyjne akcenty w postaci złotych lamp.

Zobacz galerię zdjęć niebanalnej aranżacji kawalerki z pokojem kąpielowym

Niebanalna aranżacja kawalerki z pokojem kąpielowym – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze kawalerski
inwestor: prywatny
pracownia: Decoroom
realizacja: 2021
lokalizacja: Warszawa
projektowana powierzchnia: 25 mkw
zdjęcia: Marta Behling / Pion Poziom – fotografia wnętrz
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!