Urok skandynawskiego światła

Urok skandynawskiego światła

Czyste linie, miękkie krawędzie, minimalistyczna forma i intuicyjna funkcjonalność to tylko kilka cech rychy projektowego, który wywodzi się z XX wieku z krajów skandynawskich. Dzieła duńskich projektantów wciąż budzą emocję, a tradycyjne wzornictwa z północy można również spotkać w Europie. Wyróżniają się one oryginalnymi kształtami i są wyjątkowo pożądanym dodatkiem w każdej współczesnej kuchni, jadalni, salonie lub przedpokoju.  

Rola i znaczenie światła

W surowym klimacie północnym oświetlenie zawsze odgrywało niezwykle ważną rolę. Jeśli jakikolwiek kraj może to wszystko powiedzieć, to musi być skandynawski. Podczas długiej zimy, w porównaniu z latem, nasi sąsiedzi nie mają prawie żadnych szans na uzyskanie naturalnego światła, a latem słońce prawie nie zachodzi. Te trudne warunki wymagają sprytnego traktowania światła - Skandynawowie są w tym bardzo dobrzy. Lokalne marki oświetleniowe zastosowały przemyślane oświetlenie, aby zwiększyć swoją świadomość tego, jak osiągnąć pożądany efekt we wnętrzach, ponieważ w ich domach przez większość roku nie ma światła słonecznego, w tym: konstrukcja źródeł światła jest praktyczna i ciekawa.

Urok skandynawskiego światła

Pochwała prostoty

Dziś duńskie marki oświetleniowe znane są na całym świecie. Skupiają się one nad trendami wnętrzarskimi, nowoczesnymi technologiami oraz prawidłowym zastosowaniem światła. Rozwiązania podążające za duchem czasu to np. Lampy z wbudowanymi źródłami LED, wersje solarne, modele z praktyczną funkcją ściemniania czy regulacją barwy światła. Te propozycje nie dotyczą tylko salonu, ale także funkcyjnego oświetlenia łazienkowego, kuchennego, na taras, czy do ogrodu. Charakteryzujące się stonowanymi kolorami propozycje są zdecydowanie minimalistyczne, dzięki czemu idealnie pasują do współczesnych wnętrz. W porównaniu z bardziej ozdobnymi lampami, uosabiają klarowną, czystą estetykę północy, dodającą nuty wyrafinowania każdej przestrzeni.

Urok skandynawskiego światła

Inteligentne systemy

Zadbanie o lampy by były wyjątkowe i niepowtarzalne, a także o to, by każdy mógł znaleźć oświetlenie idealne do swojego wnętrza to wyznaczniki działalności firm oświetleniowych. Technologia nauczyła nas, że na uwagę zasługuje seria oświetlenia smart, w której lampami oraz żarówkami sterować można za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie. Oświetlenie w łatwy sposób można skonfigurować z innymi  systemami. Wszystko po to, by światło było jak najbardziej funkcjonalne i wygodne dla użytkowników.

 

Urok skandynawskiego światła

Inspirowane skandynawią

Czerpiąc inspirację z tego co najlepsze w nordyckim designie mamy do dyspozycji wiele ekscytujących możliwości dla nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych, ciesząc oko połączeniem duńskiej klasyki z nowoczesnością. Proste, oszczędne w formie i bardzo estetyczne oświetlenie doceniają architekci i projektanci, którzy coraz częściej wybierają je do swoich projektów.

Zobacz galerię zdjęć skandynawskiego oświetlenia

Źródło: Ardant.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!