Minimalizm i czarne akcenty we wnętrzu

Minimalizm i czarne akcenty we wnętrzu

Aranżacja mieszkania w Gdyni łączy w sobie łagodne zestawienia kolorów, ciepło naturalnego drewna i wyraźne czarne akcenty. Dwupoziomowe wnętrze dobrze oddaje klimat okolicy.

Projektowane mieszkanie mieści się w gdyńskiej dzielnicy Redłowo. Właścicielami jest młode małżeństwo i ich dwie córeczki. Wyjątkowe usytuowanie mieszkania na kameralnym osiedlu, w środku lasu i w sąsiedztwie morza stało się inspiracją dla projektantek z pracowni bo/sko. Architektki Daria Bolewicka i Daria Skoczylas-Woźniak zaaranżowały wnętrze, w którym czuć ducha natury, ale i atmosferę miasta.

Architektki świetnie czują się w minimalistycznej estetyce – w swojej gdańskiej realizacji, o której pisaliśmy tutaj (zobacz aranżacje wnętrza od bo/sko), autorki projektu zaproponowały grę czerni i bieli. Tym razem pracownia stworzyła przestrzeń ubraną w biel, łagodne szarości i ciepły odcień drewna. Gdzieniegdzie pojawia się stonowany błękit, za to głęboka czerń stanowi wyłącznie barwne akcenty, nadające całości charakteru.

Minimalizm i czarne akcenty we wnętrzu

Dębowe deski podłogi

W całym mieszkaniu pojawia się jednolita podłoga, którą stanowią dębowe deski. To one wprowadzają do wnętrza ciepło i kameralny klimat. Na parterze mieszkania zaaranżowano część dzienną, czyli salon z aneksem kuchennym, którego dużym atutem jest okno balkonowe i wyłaniająca się za nim zieleń lasu. Zabudowa kuchenna składa się z szafek dolnych o drewnianych frontach i górnych w odcieniu delikatnej szarości. Przestrzeń roboczą stanowi granitowy blat.

Modernistyczny kontekst zauważamy w bryle wyspy kuchennej, która połączona jest ze stołem. Wyspa wyposażona we front z pionowych listew otrzymała zaoblony kształt, charakterystyczny dla architektury miasta. Geometria i łuki występują także w innych częściach mieszkania – w strefie wejściowej znalazła się charakterystyczna szafa o zaokrąglonym narożniku. Oprócz błękitnej zabudowy wzrok przyciąga również lustro wkomponowane we frezowany panel.

Łuki i czarne detale odnajdujemy też w łazience. Pomieszczenie jest nieduże, aby optycznie powiększyć przestrzeń, architektki zaproponowały połączenie dwóch rodzajów kafli. Spersonalizowane zabudowy ukrywają instalacje oraz praktyczne schowki.

Minimalizm i czarne akcenty we wnętrzu

Piętro, czyli oaza gospodarzy

Na piętrze zaprojektowano mały azyl, w którym właściciele mogą schronić się przed codziennym pędem. Na antresoli wyznaczono dwie części – miejsce pracy oraz sypialnię. Pomiędzy nimi postawiono ażurowy metalowy regał, a całość uzupełniono zielenią. Architektki świetnie wykorzystały skosy poddasza. To pod nimi ukryte zostały schowki do przechowywania. Za przeszklonymi drzwiami znajduje się druga łazienka oraz garderoba.

Zgodnie z oczekiwaniami najmłodszych domowników, w pokojach dziecięcych pojawia się stonowany odcień różu. Uzupełnieniem są biel i szarości, a także drewniane elementy wyposażenia. Na ścianach wykonano ozdobne murale – w każdym pokoju inny, zgodny z upodobaniem i charakterem właścicielek. Ulubione meble to drewniane łóżka przypominające domki.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza - minimalizm i czarne akcenty

Minimalizm i czarne akcenty we wnętrzu – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: bo/sko
autorki projektu: Daria Bolewicka, Daria Skoczylas-Woźniak
realizacja: 2021
lokalizacja: Gdynia
zdjęcia: Jakub Nanowski / Perspektywa
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!