Projekt wnętrza willi w Poznaniu

Projekt wnętrza willi w Poznaniu

Pracownia ENDE opracowała projekt wnętrza mieszkalnego w Villi Antoninek w Poznaniu. Koncepcja miała obrazować możliwości przestrzenne strefy dziennej mieszkania.

Villa Antoninek mieści się w Poznaniu przy ulicy Swantibora. Bryła obiektu ma podłużny kształt i pozbawiona jest zdobień – w jej najbliższej okolcy znajduje się zabudowa bliźniacza oraz osiedle domów z okresu PRL. Wewnątrz budynku mieści się kilka przestronnych apartamentów. Architekt Marcin Lewandowicz z pracowni ENDE przygotował projekt jednego z nich, mierzącego 122 mkw. Wnętrza mają współgrać z prostą i surową elewacją obiektu.

Na parterze budynku możemy wyróżnić trzy strefy funkcjonalne. Należą do nich przedsionek z garderobą, aneks kuchenny z widokiem na wejście od strony ulicy, a także otwarta strefa wypoczynkowa. Zarówno w przedsionku, jak i w kuchni zaproponowano ciemną kolorystykę, którą wprowadzono poprzez zastosowanie ciemnych frontów zabudowy oraz sufitu. W opozycji do nich zaprojektowano część salonu – wnętrze jest jasne i sterylne.

Kondygnacja parteru wyniesiona jest nieznacznie ponad poziom terenu od strony wejścia i ogrodu. Duże przeszklenie salonu wpuszcza do pomieszczenia światło dzienne i powietrze. Przez okno balkonowe mieszkańcy mogą dostać się na taras, na który prowadzi kilka stalowych, technicznych stopni.

Projekt wnętrza mieszkalnego w wielorodzinnej willi w Poznaniu

Kolorystyczne podziały przestrzeni

W strefie dziennej apartamentu nie znajdziemy tradycyjnych podziałów poprowadzonych przy pomocy ścian. Otwarty plan przestrzeni i zabiegi kolorystyczne, które wizualnie oddzielają od siebie poszczególne strefy mieszkania, tworzą przyjemną przestrzeń do życia. Podziały zaakcentowane w wykończeniu posadzki oraz sufitu wprowadzają do wnętrza minimalistyczny klimat.

Projekt wnętrza mieszkalnego w wielorodzinnej willi w Poznaniu

Łazienka w bieli i szarości

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki – jedna z nich mieści się w piwnicy, to z niej korzystać mogą goście. Zaplanowanie pomieszczenia łazienki na najniższej kondygnacji pozwoliło na maksymalne otwarcie przestrzeni dziennej parteru budynku. Druga łazienka znajduje się na piętrze w strefie prywatnej domowników. Łazienki ubrane zostały w wieloformatowe płyty gresowe (zobacz jakie możliwości projektowe daje wieloformatowy gres), a na ich tle wyeksponowano białe meble o prostych formach.

Na piętro prowadzi jasna klatka schodowa. Biegi schodowe oddziela szklana ściana ujęta w ramę z profilu aluminiowego. Na piętrze oprócz łazienki mieszczą się też trzy sypialnie. W strefie prywatnej architekt konsekwentnie posługuje się bielą i szarościami, uzupełnieniem jest obecność jasnego drewna. Ciepłe i przyjemne w dotyku deski posadzki oraz fronty zabudowy wprowadzają do wnętrza klimat sprzyjający wyciszeniu i relaksowi.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania wielorodzinnego w Poznaniu

Projekt wnętrza mieszkalnego w wielorodzinnej willi w Poznaniu – metryczka projektu

typ projektu: mieszkanie pokazowe
pracownia: ENDE
autor projektu: Marcin Lewandowicz
rok projektu: 2020
lokalizacja: Poznań
projektowana powierzchnia: 122 mkw
zdjęcia: Przemysław Turlej
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!