Skosy na poddaszu - jak mądrze je zaaranżować?

Skosy na poddaszu - jak mądrze je zaaranżować?

Projekty domów z poddaszem użytkowym niezmiennie od lat są bardzo popularne wśród Inwestorów. W klarowny sposób dzielą one przestrzeń użytkową na dwie odrębne strefy, dzienną oraz strefę prywatności i wypoczynku, które dzięki lokalizacji na osobnych kondygnacjach, gwarantują mieszkańcom dużą swobodę w niezależnym użytkowaniu każdej z nich.

Na strefę dzienną zarezerwowana jest większa część parteru obejmująca salon, jadalnię, kuchnię. Uzupełnieniem układu funkcjonalnego parteru zazwyczaj jest łazienka gościnna oraz zaplecze gospodarcze z kotłownią, pralnią, garażem. Jest oczywiste, że na parterze panuje nieustanny ruch i gwar, bo strefa dzienna oraz taras z ogrodem są otwarte dla domowników i ich gości. Cześć prywatna na poddaszu sprzyja natomiast wyciszeniu, odpoczynkowi oraz nauce. Przestrzeń pod skosami wymaga  odpowiedniej aranżacji, ale daje też możliwość ciekawych rozwiązań, które zapewnią odpowiednią funkcjonalność  pomieszczeń. Sprawdźmy, jak zaaranżować skosy na poddaszu?

Aranżacja powierzchni pod skosami

Prywatna strefa nocna

Dla komfortu użytkowania poddasza duże znaczenie ma wysokość ścianki kolankowej, a także kąt nachylenia dachu.  Projekty domów z poddaszem użytkowym w bardzo szerokiej gamie oferuje Pracownia ARCHON+. Różnorodność kolekcji daje Inwestorowi możliwość dopasowania projektu do wymogów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego,  a także oczekiwań dotyczących optymalnej wysokości ścianki kolankowej oraz preferowanego kształtu  dachu.  Architekci przywiązują dużą wagę do projektowania strefy poddasza, stosując odpowiednio przemyślane układy funkcjonalne, uzyskują przestrzeń, którą można różnorodnie i ciekawie zaaranżować. W odróżnieniu od parteru poddasze stanowi nie tylko prywatną strefę nocną, ale też przestrzeń spokoju i skupienia. Pomieszczenia prywatne to ważna przestrzeń w domu, w której spędzamy dużo czasu.  Zarówno sypialnie rodziców, jak i pokoje dzieci powinny zapewniać maksimum komfortu, stanowiąc jednocześnie miejsca na odpoczynek, zabawę, naukę, a wreszcie spokojny sen. Na poddaszu nie może zabraknąć wygodnej łazienki, często projektuje się tu również osobną garderobę, a także pralnię.

zaaranżowanie poddasza ze skosami

Sypialnia na poddaszu

Wiele osób uważa, że skosy poddasza stanowią prawdziwe wyzwanie podczas aranżacji przestrzeni sypialnej. Jednak zdjęcia z realizacji oraz gotowe wizualizacje dowodzą, że przestrzeń tę można wykreować na wiele różnych sposobów.  W każdym przypadku ważne jest, by w aranżacji poddasza w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń o obniżonej wysokości.  Jeśli mamy duże skosy, możemy zdecydować się na ich zabudowanie, zyskamy wówczas możliwość bardzo praktycznego wykorzystania ich powierzchni na różnego rodzaju schowki. Powstała w ten sposób ścianka może tworzyć wezgłowie dla ustawionego przy niej łóżka.  W odpowiednim wykorzystaniu skosów pomocna może okazać się wykonana na zamówienie zabudowa. Za przesuwnymi drzwiami osłaniającymi przestrzeń skosów można umieścić różne moduły o odpowiedniej wysokości i głębokości oraz różnej ilości schowków, szuflad czy półek. Wówczas w uporządkowany sposób zaprojektujemy tam miejsca na ubrania, odzież sezonową, pościel, ręczniki i inne przedmioty. Bardzo funkcjonalne są pojemniki na kółkach, które można umieszczać w dolnych lukach najmniej dostępnych miejsc skosów. Aby nadać sypialni odpowiedni styl i klimat oraz uzyskać estetyczną całość, wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj przesuwnych frontów i kolorystykę. Ciekawy efekt wprowadzą fronty lustrzane, wizualnie dodadzą pomieszczeniu przestronności. Skosy można też wypełnić niskimi meblami, mogą to być komody czy nocne szafki. Pod wyższymi skosami można umieścić biurko, stoliki i fotele, a także toaletkę z lustrem. W zaaranżowaną tam wnękę możemy również wstawić zamykaną przeszklonymi drzwiami biblioteczkę z książkami.

Jak zaprojektować sypialnię dla dzieci ?

Sypialnia dzieci ze skosami

Sypialnia dzieci łączy miejsce do spania z miejscem do nauki i zabawy. Skosy w pokoju dzieci wymagają odpowiedniego zaaranżowania, aby zapewnić bezpieczeństwo i swobodę. Pod skosami można stworzyć przestrzeń do zabawy i kącik artystyczny ze stolikiem do rysowania. Warto tam umieścić zamówione na wymiar szafki, półki na zabawki i książki. Dostępne na rynku kosze na kółkach zapewnią utrzymanie porządku w kąciku zabaw. Pod wyższymi skosami można ustawić w pokojach dzieci łóżko oraz biurko do nauki lub wygodne pufy do siedzenia. Kiedy ozdobimy wnętrze kącika zabaw pod skosami kolorowymi fototapetami i pomalujemy pokój na różne kolory, stanie się on wymarzonym azylem dla dzieci.

Odpowiednia aranżacja skosów sprawi nam olbrzymią satysfakcję i nada sypialniom na poddaszu odpowiedni styl, zapewniając im niepowtarzalny klimat.

Tekst promocyjny

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!