Dyskretna funkcja bidetu

Dyskretna funkcja bidetu

Nowoczesna łazienka powinna być estetyczna, a zarazem funkcjonalna. Efekt taki możemy uzyskać dzięki zastosowaniu w jej wnętrzu uniwersalnego wyposażenia, które nie tylko będzie spełniać wiele zadań jednocześnie, ale też nada łazience ponadczasowy charakter. Na rynku pojawiła się nowa wersja desek sedesowych, która z pewnością wpasuje się w stylistykę współczesnych trendów, stanowi bowiem idealne połączenie komfortu użytkowania z prostą, intuicyjną obsługą i najnowocześniejszym designem.

Model SensoWash C to ulepszona wersja deski sedesowej z funkcją mycia, która powstała przy współpracy ze słynnym projektantem Philippe Starckiem. Nowy projekt, tak jak i jego poprzednik, charakteryzuje się znakomitym wzornictwem, jednak dzięki ukryciu wodnych i elektrycznych przyłączy we wnętrzu urządzenia, podnosi jego walory estetyczne. Zabieg taki powoduje również, że funkcja bidetu staje się prawie niezauważalna.

Ukryta funkcjonalność

Urządzenia stanowiące połączeni deski i bidetu zdobywają coraz większą popularność. Ważną kwestią przy wyborze tego elementu wyposażenia łazienki nie jest już tylko dbałość o higienę, ale także walory wizualne i subtelna konstrukcja. Dlatego Philippe Starck projektując deskę sedesową z funkcją mycia, postawił na maksymalną dyskrecję. Wszystkie podzespoły techniczne zostały zminiaturyzowane, aby można je było ukryć między ceramiką a deską. Funkcja bidetu ujawnia się dopiero po podniesieniu pokrywy i zajrzeniu do środka. Ramię dyszy, które wysuwa się po włączeniu odpowiedniej opcji na pilocie, może pracować w trzech różnych trybach: mycie tylne pozostawia uczucie czystości i świeżości; mycie komfort zapewnia dokładne mycie dzięki ruchom ramienia natryskującego oraz pulsującemu strumieniowi wody; tryb Ladywash jest przeznaczony specjalnie dla kobiet i służy do delikatnego podmywania. Wszystkie programy, a także temperaturę wody można regulować, w zależności od potrzeb i zapisać w pamięci urządzenia.


Technologia i design

W desce sedesowej z funkcją mycia najnowsza technologia idzie w parze z niezwykłym designem. Nowe rozwiązanie z ukrytymi przyłączami jest szlachetnym połączeniem smukłych linii z unikatowym kształtem. To niezwykłe urządzenie dzięki schowanej we wnętrzu funkcjonalności zachowuje prostotę kształtów, a w komplecie z miskami toaletowymi z kolekcji Starck 2, Starck 3 i Darling New tworzy elegancką i spójną całość. Philippe Starck dbając o estetykę każdego szczegółu nowego modelu nie zapomniał również o pilocie, umożliwiającym bezprzewodowe sterowanie wszystkimi funkcjami urządzenia. Trójwymiarowy układ pilota pozwolił na intuicyjne rozmieszczenie przycisków oznaczonych symbolami, które są krótko podświetlane po ich naciśnięciu. Użytkownik może samo dzielnie włączyć funkcję podmywania lub suszenia, a za pomocą przycisków +/- regulować zarówno ciśnienie wody i powietrza, jak też temperaturę wody oraz podgrzewanej deski. Indywidualne preferencje można również zapisać w dwóch profilach i odtwarzać w zależności od potrzeb. Dodatkowo pilot uruchamia elektryczne siłowniki, które podnoszą, a także opuszczają klapę i deskę.

Komfort i bezpieczeństwo

W trakcie prac nad deską sedesową z funkcją mycia producent zadbał szczególnie o bezpieczeństwo użytkownika. Specjalne diodowe oświetlenie nocne ułatwia orientację w przestrzeni. System myjący jest również wyposażony w funkcję zabezpieczającą dziecko przed przypadkowym zamoczeniem, ponieważ wbudowany w urządzenie czujnik pozwala na włączenie funkcji bidetu tylko jeżeli waga użytkownika wskazuje na osobę dorosłą. Dodatkową ochronę zapewniają także czujniki temperatury i poboru wody oraz suszenia ciepłym powietrzem. W celu zachowania komfortu i odpowiedniej higieny, deska oraz dysze zostały wyposażone w specjalne antybakteryjne zabezpieczenia. Ponadto dysze i ramię ze stali nierdzewnej jest automatycznie czyszczone przed i po użyciu funkcji bidetu.

Nowoczesne rozwiązania w zakresie higieny i komfortu użytkowania łazienek nie tylko spełniają najwyższe standardy, ale posiadają też wszelkie walory estetyczne. Wielozadaniowa deska sedesowa z funkcją mycia SensoWash C jest doskonałym dowodem na to, że nawet z pozoru niewielki element wyposażenia łazienki, może całkowicie zmienić charakter jej wnętrza.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!