Marmur i szkło

Marmur i szkło

Inspirując się formą latarni rozświetlających ulice Paryża, Barcelony czy Nowego Jorku, a także elegancją i trwałością marmuru, Kasper Rønn i Jonas Bjerre-Poulsen ze studia Norm Architects zaprojektowali wiszącą lampę Mass Light, która odznacza się iście pałacową elegancją.

Źródłem inspiracji były dla architektów tradycyjne w formie latarnie z charakterystycznymi, przypominającymi kapelusz żelaznymi zwieńczeniami i półprzezroczystymi szklanymi kloszami w kształcie kuli.

Uliczne latarnie zostały wyabstrahowane ze swojego oryginalnego kontekstu, a ich kształt i materiały zostały nieco zmodyfikowane na potrzeby nowej funkcji – wiszącej lampy przeznaczonej do wnętrz. Kuliste klosze zrobione zostały z mlecznego szkła, a ich masywne zwieńczenia – z brązowego marmuru, który projektanci wybrali ze względu na jego naturalność oraz ciepły kolor i bogatą strukturę.

Dość nietypowe zastosowanie solidnego marmuru w połączeniu ze szkłem daje wrażenie wyjątkowej jakości i trwałości. Klasyczna forma zaś pozwala skupić się na szlachetności materiałów i precyzji wykonania.

Fot. Norm Architects


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!