Przebudowa jednorodzinnego domu w Kiekrzu

Przebudowa jednorodzinnego domu w Kiekrzu

Przebudowa jednorodzinnego domu w Kiekrzu to zadanie specjalne dla biura projektowego. Należy zmienić wnętrze tak, aby było komfortowe i nowoczesne oraz dopasowane do potrzeb użytkowników.

Otwarta przestrzeń

Przebudowie jednorodzinnego domu w Kiekrzu przyświecał cel połączenia odseparowanych pomieszczeń w wielofunkcyjną otwartą przestrzeń. W pierwotnym wyglądzie wszystkie pomieszczenia na parterze dzieliło wiele ścian, co utrudniało dojście światła do wnętrz. Architekci otworzyli tę przestrzeń i uczynili ją bardziej funkcjonalną i co ważne, jasna i oświetloną. Miejscem, gdzie spędza się znaczną część dnia jest kuchnia. Zamknięta – oddzielała ją od pozostałej części mieszkania. Dzięki zmianom, została otwarta na duży pokój i jadalnie. Efektem czego, stała się dużą przestrzenią użytkowa. W wyniku modernizacji również korytarz włączono do dużego pokoju.

Przebudowa jednorodzinnego domu w Kiekrzu

Zwierzęta w domu

Ważnym czynnikiem warunkującym nowy wygląd i funkcjonalność domu była nie tylko stała obecność zwierząt w domu właścicieli: psa rasy dog de Bordeaux oraz czterech kotów, ale przede wszystkim zadbanie o ich komfort. Dla psa urządzono legowisko przy wyłożonej granitem ścianie od kuchni, skąd może on obserwować cały dom i strefę wejścia oraz które daje mu poczucie bezpieczeństwa i intymności. Parter został wyłożony płytkami granitowymi, co pozwala w łatwy sposób utrzymać czystość.

W miejscach, w których nie przebywają zwierzaki podłoga jest drewniana (jesionowa) tworząc atmosferę przytulności i ciepła. Zastosowanie orzecha amerykańskiego można zauważyć przy meblach i stolarce drzwiowej. Jednorodzinny dom otrzymał nową, bardziej funkcjonalną i odpowiadającą prawdziwym potrzebom codziennego życia mieszkańców przestrzeń, a zarazem bardziej nowoczesny kod estetyczny.

 Zobacz galerię zdjęć przebudowy domu jednorodzinnego

Źródło: starzakstrebicki.eu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!