Nie tylko architektura obiektu sprawia, że dom nad jeziorem wpisuje się w otaczający go pejzaż. Również wnętrza domu harmonijnie nawiązują do krajobrazu – to co za oknem i to, co w środku staje się jednością.
Projektowany dom zlokalizowany jest tuż nad brzegiem jeziora i mierzy 250 mkw. Architekci z pracowni Studio. O. postanowili uczynić z krajobrazu integralną część projektu. Pozostawiona w czystej postaci natura – woda i drzewa – oddycha w jednym rytmie z minimalistycznym parterowym budynkiem. Elewacje wykończone polskim wapieniem o ciepłej, kremowej barwie i czarną deską z palonego drewna skrywają wyjątkową przestrzeń do życia.
Wewnątrz domu zaproponowano naturalną, jasną kolorystykę opartą o kremowe barwy. Jako przełamanie zaproponowano ciemne akcenty w postaci czarnej deski modrzewiowej – tej samej, która ozdabia elewacje. Na części ścian, suficie i podłodze pojawia się drewno dębowe, dzięki czemu wnętrza są ciepłe i przytulne. Wielkopowierzchniowe przeszklenia południowej elewacji domu dają nieograniczony dostęp do naturalnego światła i widoku za oknem.
O charakterze projektowanych wnętrz decyduje brak podziałów przestrzeni. Przestronna strefa dzienna łączy w sobie obszerną część salonu, jadalnię oraz kuchnię. Sypialnia ukryta została za przesuwnymi drzwiami, podobnie jak łazienka, przypominająca luksusowy pokój kąpielowy. Niemal z każdego zakątku domu możemy podziwiać taflę jeziora oraz gęsto porośnięty sąsiedni brzeg.
W strefie dziennej zaaranżowano część wypoczynkową wyposażoną w fantazyjne sofy o obłych kształtach. Całość uzupełniają stolik kawowy i pomocnik. Przy ścianie zaplanowano wysoką biblioteczkę mogącą pomieścić pokaźną kolekcję książek. Część salonu uzupełnia minimalistyczne oświetlenie w postaci stojących lamp oraz minimalistycznych punktów świetlnych na suficie.
Na uwagę zasługuje jadalnia – to tutaj znalazł się masywny drewniany stół wykończony dębowym fornirem. Ponad stołem zaprojektowano unikatowe lampy wyplatane z drewnianych pasków. W głębi pomieszczenia zaaranżowano część kuchenną z wysoką jednorzędową zabudową oraz wyspą. Białe fronty szafek świetnie korespondują z kamieniem ozdabiającym jedną ze ścian.
Minimalizm (zobacz jak urządzić minimalistyczne wnętrze?) króluje też w sypialni, która wyposażona została jedynie w jeden mebel – komfortowe łóżko ustawione na środku pomieszczenia. Projekt sypialni stanowi płynne rozwinięcie koncepcji zaproponowanej w części dziennej. Odnajdziemy tutaj naturalne tkaniny, takie jak len i bawełna. Dominują obłe, biomorficzne kształty nawiązujące do form organicznych. Miękkie linie i zaokrąglone krawędzie łóżka kontrastują z ascetyczną przestrzenią ubraną w naturalne drewno.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: Studio. O.
projekt: 2020
projektowana powierzchnia: 250 mkw
opracowanie Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Apartament zastępuje hotel członkom licznej rodziny, podczas ich pobytów w...
czytajModernistyczne wnętrza na powrót zawładnęły naszymi gustami. Sprawdź, dlaczego cieszą...
czytajZlokalizowane w spokojnej dzielnicy Jaworzna mieszkanie usytuowane jest na 3...
czytajŚródziemnomorskie światło, białe ściany, otwarte przestrzenie i skandynawski design. Zaprojektowane...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz