Flamingi i lastryko: wnętrza piekarni POOLISH

Flamingi i lastryko: wnętrza piekarni POOLISH

Wrocławska piekarnia POOLISH kusi nie tylko pysznymi wypiekami, ale też pierwszorzędnym designem. Wnętrza ubrano w pastele i modne lastryko. 

Piekarnia POOLISH mieści się we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna. W lokalu mierzącym 100 mkw można dostać wypieczone chleby, puszyste bułeczki, a także idealne na śniadanie słodkości. Inwestorzy pragnęli miejsca, którego design oddawałby szczerość i naturalność charakterystyczne dla piekarni rzemieślniczej. O pomoc w aranżacji poproszono architektów z pracowni Mikelangelo. Projektanci znani są z udanych realizacji w eleganckim, a jednocześnie bardzo współczesnym stylu, tak jak wnętrza domu inspirowanego Hampton style (zobacz wnętrze domu w stylu hampton).

Tym razem architekci postawili na modną aranżację pełną designerskich wykończeń. Pojawia się tutaj wzór lastyrko w nowoczesnym wydaniu. Materiał, który przez lata kojarzony był z parapetami i schodami bloków z PRL-u teraz przeżywa drugą młodość – we Wrocławskiej piekarni duże płytki o wielobarwnym wzorze ozdobiły podłogę. Łagodna kolorystyka posadzki koresponduje z pastelowymi ścianami lokalu - architekci postawili na rozbielony seledyn.

Flamingi i lastryko: wnętrza piekarni POOLISH

Rustykalne płytki

Sercem nowo zaprojektowanego lokalu jest lada, zza której sprzedawane są wypieki. Zarówno front lady, jak i ściana za nią, wykończone zostały ciekawymi płytkami ceramicznymi w odcieniach różu. Prostokątne płytki sprawiają wrażenie nieco rustykalne, jednocześnie wysoki połysk dodaje kafelkom nowoczesności. Ułożone pionowo cegiełki to modny trend pojawiający się we współczesnych wnętrzach. Za ladą znajdują są świeże wyroby piekarni, poszczególne bochenki umieszczono na drewnianych półkach tworząc w ten sposób ekspozycję produktów.

Uzupełnieniem różu jest przygaszona zieleń, którą wykorzystano jako fronty zabudowy. Prosta forma niskich szafek dobrze prezentuje się w matowym wykończeniu i stanowi kontrapunkt dla błyszczących różowych płytek.

Flamingi i lastryko: wnętrza piekarni POOLISH

Flamingi i kule

W piekarni znalazły się dwa małe stoliki z kamiennymi blatami. Jeden z nich ustawiono na tle ściany udekorowanej fototapetą przedstawiającą flamingi. Przeskalowana grafika łączy w sobie róż, ciemną zieleń i czerń – całość stanowi nowoczesną ozdobę spójną z aranżacją wnętrza. W piekarni odnajdujemy powtarzający się kształt koła. Na jednej ze ścian zawieszono okrągłe lustro, zaś w sąsiedniej ścianie wykonano otwór – również w kształcie okręgu. Dzięki temu zabiegowi udało się nie tylko urozmaicić przestrzeń, ale także ją doświetlić. Wykorzystano też kuliste oprawy oświetleniowe, które pojawiają się w postaci lamp wiszących oraz kinkietów. Białym kloszom lamp towarzyszy mosiężne wykończenie.

Flamingi i lastryko: wnętrza piekarni POOLISH

Flamingi i lastryko: wnętrza piekarni POOLISH – metryczka projektu

typ projektu: wnętrza piekarni
inwestor: POOLISH
pracownia: Mikelangelo
autorzy projektu: Sergii Shtanko, Tetiana Iaremenko
realizacja: 2020
lokalizacja: Wrocław
projektowana powierzchnia: 100 mkw
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!