Nowoczesny dom w najlepszym wydaniu

Nowoczesny dom w najlepszym wydaniu

Oto wnętrza domu, w którym króluje biel, czarne akcenty i bujna zieleń roślin. Otwarta przestrzeń pełna jest światła i powietrza.

Projektowany dom jednorodzinny mieści się w Siemianowicach Śląskich. Położony wśród zieleni stanowi spokojny azyl dla swoich mieszkańców. Za wyjątkową aranżacją wnętrz stoi pracownia architektoniczna Mmoa. Architekci nie po raz pierwszy pokazują swój kunszt – wcześniej mogliśmy oglądać funkcjonalną przestrzeń apartamentu w Katowicach (zobacz wnętrze apartamentu). W obu przypadkach wnętrza zachwycają prostotą i nowoczesnym wzornictwem, od których trudno jest oderwać wzrok.

Dwukondygnacyjny dom w Siemianowicach Śląskich charakteryzuje się ciekawym planem – poprowadzona po łuku jedna z elewacji budynku determinuje układ pomieszczeń. Zróżnicowana architektura dynamizuje przestrzeń i nadaje wnętrzom wyjątkowego charakteru. Na uwagę zasługuje otwarta przestrzeń strefy dziennej. Komunikacja płynnie łączy ze sobą poszczególne części parteru – kuchnia i jadalnia sąsiadują z salonem, który został wyróżniony poprzez wprowadzenie nieznacznej różnicy wysokości poziomów.

Wchodząc po schodach znajdujemy się w prywatnej strefie domowników. Część drugiej kondygnacji zaaranżowano w formie antresoli. W tej otwartej przestrzeni zaaranżowano strefę gabinetowo-biblioteczną. Za przesuwnymi drzwiami ukryto prywatną sypialnię domowników. Na piętrze zaaranżowano także pokój kąpielowy przypominający domowe spa.

Nowoczesny dom w najlepszym wydaniu

Biel z czarną okrasą

We wnętrzach nieodzownie króluje biel. Białe ściany zestawiono z wielkoformatowymi płytami o jasnoszarym żyłkowaniu, którymi ozdobiono podłogę parteru budynku. Jasne tło stanowi także drewniana okładzina ściany klatki schodowej. Naturalne drewno wykorzystano w strefie prywatnej, dzięki czemu w minimalistycznych wnętrzach zagościła ciepła i kameralna atmosfera. Jako barwny detal wprowadzono czerń – w części dziennej matowe, czarne płaszczyzny budują dynamikę całej kompozycji. W oczy rzuca się nowoczesny kominek wraz z wysoką obudową w salonie, a także wyposażenie kuchni i jadalni.

Jeśli o jadalni mowa, warto wspomnieć duży, okrągły stół w otoczeniu nowoczesnych krzeseł. Strefa jadalni zaaranżowana została w sąsiedztwie dużego przeszklenia, dzięki czemu przestrzeń wypełnia światło. Integralną częścią aranżacji jest zieleń ogrodu zaglądająca przez okna. Zieleń nie tylko otoczyła budynek, ale też rozsiadła się w jego wnętrzach. Bujne nasadzenia pojawiają się w strefie dziennej – rośliny otulają część wypoczynkową salonu i subtelnie oddzielają strefę kuchenno-jadalnianą.

Nowoczesny dom w najlepszym wydaniu

Nowoczesne akcenty

W aranżacji wnętrza pojawiają się nowoczesne wyposażenie, takie jak minimalistyczne oprawy oświetleniowe czy proste umeblowanie. Ascetyczna estetyka parteru ustępuje większej dekoracyjności zaproponowanej na piętrze. Obrazy na ścianach i ozdobna ceramika ustawiona na półkach biblioteczki oswajają przestrzeń.

 

Zobacz galerię zdjęć nowoczesnego domu

Nowoczesny dom w najlepszym wydaniu – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: Mmoa Pracownia Architektoniczna
realizacja: 2020
lokalizacja: Siemianowice Śląskie
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!