Trendy Rockfon w projektowaniu wnętrz, czyli o Colours of Wellbeing

Trendy Rockfon w projektowaniu wnętrz, czyli o Colours of Wellbeing

Najpopularniejszy kolor sufitu to bez wątpienia biały! Ale czy sufit musi być biały? Dlaczego nie wykorzystać kolorów w nowym projekcie? Prezentujemy kolekcję kolorów Rockfon, zainspirowaną najnowszymi trendami w projektowaniu wnętrz.

Cztery trendy, które będą najbardziej popularne w nadchodzących latach to: Uncluttered Wabi-Sabi, Calm Enclosure, Biophilic Awareness i Technology. Dowiedz się, co kryje się pod ich nazwami.

Uncluttered Wabi-Sabi to trend pochodzący z Japonii. Oznacza powrót do prostoty i celebrowanie niedoskonałości. Kolory oddające naturalność i piękno to niewątpliwie brązy, beże i jasne szarości.

Calm Enclosure odzwierciedla potrzebę schronienia się w przytulnym wnętrzu w obliczu globalnej niepewności. Trend ten wykorzystuje najżywsze kolory, takie jak ciepłe żółcie i głębokie czerwienie. Dzięki nim podkreślimy coś i przyciągniemy uwagę. Te kolory dają siłę, podnoszą na duchu i dodają energii, a jednocześnie nie są krzykliwe ani narzucające się.

Biophilic Awareness dotyczy odzyskania kontaktu z naturą. Wyraża się to poprzez „wprowadzenie otoczenia do wewnątrz” – włączenia kamienia, drewna, roślin, naturalnego światła, a nawet wody, w wystrój wnętrza. Trend wykorzystuje kolory natury, w tym błękity i zielenie.

Technology inspirowany jest połączeniem człowieka i sztucznej inteligencji. Znajduje to odzwierciedlenie w subtelnych futurystycznych projektach, zestawiających regularne i nieregularne formy, twarde i miękkie materiały, błyszczące i matowe powierzchnie. Reprezentuje go paleta czystych błękitów, granatów i srebra.

Te cztery trendy zagoszczą w naszych wnętrzach w nadchodzących latach. Wyraź swój charakter za pomocą koloru!

Kolor wspiera funkcje

Projektanci uważają, że przy projektowaniu nowego pomieszczenia, przestrzeni czy budynku najważniejsze jest zastanowienie się nad jego przeznaczeniem i tym, jak poprawić samopoczucie jego użytkowników. Dobry styl architektoniczny w połączeniu z odpowiednią kolorystyką może natychmiast wyrazić atmosferę pomieszczenia, na przykład relaks, inspirację lub uspokojenie.

Sara Garanty radzi, aby „w trakcie doboru kolorów sufitu trzymać je nad sobą. Pomoże to wyobrazić sobie, jak będą wyglądać w tym miejscu”. Na przykład intensywnie czerwony sufit raczej nie będzie właściwym wyborem w otwartej przestrzeni biurowej – tutaj lepiej sprawdzi się jasny sufit akustyczny odbijający światło dzienne i pomagający zwiększyć produktywność. Podobnie czarne płyty sufitowe mogą wydawać się nieprzyjazne lub przytłaczające, ale mogą też być eleganckie i modne – wszystko zależy od otoczenia.

trendy Rockfon w projektowaniu wnętrz -Colours of Wellbeing

Źródło: rockfoncolours.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!