Luksusowy, elegancki dom na Lazurowym Wybrzeżu

Luksusowy, elegancki dom na Lazurowym Wybrzeżu

Tętniący życiem, piękny nadmorski kurort. Na Lazurowym Wybrzeżu obok eleganckich willi, powstają zaprojektowane przez najlepszych europejskich architektów współczesne domy zapatrzone w morze. Przenieś się w nadmorski świat i zobacz wnętrze Willi Blue Coast.


Gra przeciwieństw

Niecały kilometr od Cap Martina powstała piękna willa z basenem. Nowoczesna inwestycja ze szkła i betonu zachwyca swoim wnętrzem. Budynek zaopatrzony jest w widok na Morze Śródziemne. Głównym założeniem architektów przy projektowaniu Blue Coast było łączenie przeciwieństw i stworzenie z nich harmonijnego, intymnego świata: woda i kamień, natura
i sztuczność, światło i cień, deszcz lub słońce. Drugi ważny cel, który przyświecał twórcom, to założenie, że dom ma po prostu sprawiać przyjemność. - Dom został zaprojektowany tak, aby zapewnić jak największą swobodę i wygodę przyjaciołom oraz organizować wszelkiego rodzaju imprezy towarzyskie – mówią architekci z Calvi Ceschia Viganò Architetti Associati. Podwójny pionowy rozkład budynku ułatwia logistykę związaną z obsługą dużych przyjęć – dodają.

Luksusowy, elegancki dom na Lazurowym Wybrzeżu

Wzory prosto z natury

Willa zawdzięcza swój imponujący wygląd nie tylko projektowi i oszałamiającemu położeniu, lecz także produktom marki Laminam. - Zastosowane w Blue Coast materiały wykończeniowe nie tylko robią spektakularne wrażenie, ale są również niezwykle trwałe – mówią architekci z Calvi Ceschia Viganò Architetti Associati. - Osiągnęliśmy zamierzony cel dzięki współpracy z włoską firmą Laminam, która jako pierwsza na świecie produkuje płyty spieków kwarcowych w tak dużych wymiarach i o tak niewielkiej grubości, a jednocześnie dla której ważne są idee zrównoważonego rozwoju i dbałość
o środowisko
— podsumowują. W inwestycji na Lazurowym Wybrzeżu wykorzystano spieki inspirowane naturalnym marmurem, tradycyjnie wykorzystywanym w architekturze tego regionu Europy. W salonie widzimy imponujący widok na basen i morze. W kuchni odnajdziemy wygodną i komfortową w użytkowaniu wyspę kuchenną.

Luksusowy, elegancki dom na Lazurowym Wybrzeżu

Światło i cień

Zwiedzając posiadłość Blue Coast, obserwować możemy nieustającą grę światła i cienia na spiekach kwarcowych marki Laminam. Zostały nimi wyłożone wszystkie pionowe i poziome powierzchnie wewnątrz i na zewnątrz willi, również basen i taras wokół niego. Dzięki temu pokoje płynnie przechodzą w zewnętrzne tarasy. Szczególny blask mieszkania zauważymy w słoneczne dni. Wpadające przez przeszklone okna śródziemnomorskie słońce dodaje niesamowitego uroku całym przestrzeniom. Naturalność, klasyka i nowoczesność tworzą swoiste piękno tej willi.

 

Zobacz galerię zdjęć luksusowego domu na Lazurowym Wybrzeżu 

Architekt: Calvi Ceschia Viganò Architetti Associati
Zdjęcia: Aldo Amoretti

Źródło: laminam

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!