Studio jogi w jasnym drewnie i zieleni – wnętrza Yoga Republic

Studio jogi w jasnym drewnie i zieleni – wnętrza Yoga Republic

Nowe studio Yoga Republic w Warszawie wyróżnia naturalny i szczery design, a także otwartość przestrzeni. Wnętrza ukierunkowane są na użytkowników – jasne barwy i wszechobecna zieleń mają służyć poprawie komfortu psychicznego praktykujących jogę.

Projektowanie studio jogi to prawdziwa gratka dla architektów. Sprzyjające wyciszeniu i relaksowi przestrzenie mają pomóc nam uciec od pędu codziennego życia. W Warszawie przybywa takich miejsc – mieszkańcy zmęczeni zadaniami i obowiązkami chętnie oddają się praktyce jogi. Niedawno pisaliśmy o naturalnych wnętrzach studia Yoga Beat (link: https://www.sztuka-wnetrza.pl/6926/artykul/naturalne-wnetrza-studia-yoga-beat-w-warszawie), dziś prezentujemy nowy dom jogi Yoga Republic położony przy Placu Zbawiciela, w samym sercu Warszawy. Za projekt przestrzeni odpowiedzialni są architekci z pracowni workplace.

Lokalizacja studio jest nieprzypadkowa – miejski plac uchodzi za symbol różnorodności. Podobne zróżnicowanie zauważa się wśród praktykujących. Ludzie związanie ze szkołą są bardzo różni, jednak wszyscy spotykają się w tym samym miejscu, by wspólnie oddać się praktyce. Architektom zależało na stworzeniu miejsca spotkań, gdzie można nie tylko ćwiczyć, ale i pogłębiać nieformalne więzi i budować małą społeczność. Projekt przemyślany został w taki sposób, by wspierać kolektywne wartości szkoły.

Studio jogi w jasnym drewnie i zieleni – wnętrza Yoga Republic

Warszawskie studio jogi

Joga nieodzownie związana jest z tym, co szczere, naturalne i wypływające z serca. Taka też jest przestrzeń nowego studia przy Placu Zbawiciela. Prace projektowe realizowane były w bliskiej współpracy z założycielami Yoga Republic: Przemkiem Nadolnym i Martą Mostowską. Efektem tego jest wnętrze ukierunkowane na użytkowników – jest przytulnie, przyjaźnie i komfortowo.

Znajdujący się na parterze przedsionek studia to strefa łącząca funkcję recepcji i przestrzeni wystawowej. W tej części zaplanowano także kawiarnię, gdzie można odetchnąć przed zajęciami. Wchodząc po schodach docieramy do przestrzeni ćwiczeń – zaaranżowano tutaj strefę do ashtangi. Nastrojowa przestrzeń pozwala skupić się na aktywności oddechowo-ruchowej w oderwaniu od bodźców docierających z otoczenia.

Studio jogi w jasnym drewnie i zieleni – wnętrza Yoga Republic

Naturalnie przede wszystkim!

Pomieszczenia wypełniają naturalne materiały, takie jak jasne drewno, rattan i przyjemne w dotyku tkaniny. Ściany ozdabiają grafiki i dekoracje dobrze widoczne na tle łagodnej bieli. Jednak prawdziwą ozdobę stanowią rośliny, których wszędzie tu jest pełno. Zasadzone w doniczkach, rozmieszczone zostały na półkach, regałach i na podłodze, dając poczucie dżungli w samym środku miasta.

Zieleń odnajdziemy też w strefie ćwiczeń – rośliny urozmaicają wizualnie przestrzeń, a przy tym działają kojąco na system nerwowy ćwiczącego. W głębi pomieszczenia znajduje się praktyczny regał do przechowywania przyrządów do ćwiczeń. Duża powierzchnia pomieszczenia pozwala na wygodne rozmieszczenie mat do jogi przy zachowaniu koniecznego dystansu.


Zobacz galerię zdjęć studia jogi w jasnym drewnie i zieleni 

Studio jogi w jasnym drewnie i zieleni – wnętrza Yoga Republic – metryczka projektu

typ projektu: studio jogi
inwestor: Yoga Republic
pracownia: workplace
realizacja: 2020
lokalizacja: pl. Zbawiciela, Warszawa
projektowana powierzchnia: 300 mkw
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!