Biuro coworkingowe Chillispaces.com w Krakowie

Biuro coworkingowe Chillispaces.com w Krakowie

Elastyczna powierzchnia biurowa i piękny design – oto cechy charakterystyczne krakowskiego biura coworkingowego marki Chillispaces.com.

Chillispaces.com to nowa marka elastycznych powierzchni biurowych należących do Rise.pl. Jedną z lokalizacji marki jest Fabryczna Office Park przy alei Pokoju 18 w Krakowie. Projekt przestrzeni biurowej przygotowała pracownia Make It Yours specjalizująca się w aranżacji biur i innych obiektów komercyjnych. Architekci zaproponowali koncepcję wnętrza, w której funkcjonalność idzie w parze z wysokiej klasy designem.

Założeniem marki Chillispaces.com jest elastyczność, którą cechuje się oferowana powierzchnia biurowa. Biura mają służyć zarówno kilkuosobowym grupom, jak i dużym zespołom – wśród najemców powierzchni znajdują się młode startupy, ale i globalni liderzy z branż technologii oraz doradztwa biznesowego. Aby sprostać potrzebom tak różnych grup odbiorców, biura projektowane są w modelu flex.

Na czym on polega? W modelu flex firmy uwalniają się od niedogodności tradycyjnego najmu długoterminowego, takich jak mała elastyczność powierzchni czy skomplikowane umowy. Z drugiej strony firmy zyskują możliwość personalizacji stanowisk czy dedykowanej recepcji, na co często nie pozwalają tradycyjne przestrzenie coworkingu.

Biuro coworkingowe Chillispaces.com w Krakowie

Nowoczesne biuro: cegła i szkło

Nowo zaprojektowane biuro w Krakowie wyróżnia nie tylko funkcjonalność – na uwagę zasługuje nowoczesna estetyka oparta o wybór wysokiej jakości materiałów i minimalistycznych elementów wyposażenia. Pomieszczenia są jasne i przestronne, a wszystko to dzięki dużej ilości szkła, które w wielu miejscach wykorzystano jako materiał ścian działowych. Duże okna wpuszczają do wnętrza światło, a dzięk usytuowaniu powierzchni biurowej na 9. piętrze budynku, za przeszkleniami rozciąga się panoramiczny widok na okolicę.

Motywem przewodnim, który pojawia się w kolejnych wnętrzach, jest cegła (zobacz aranżacje wnętrz z użyciem cegły). Jej naturalna barwa świetnie współgra z drewnem, a także bielą stanowiącą bazę kolorystyczną aranżacji. Wybór materiałów decyduje o nieco industrialnym efekcie wizualnym, który potęgują odkryte sufity eksponujące biegnące pod nimi instalacje.

Architekci wybrali nowoczesne wyposażenie biurowe, umożliwiające wygodną pracę. Ergonomiczne fotele oraz obszerne biurka z przegrodami zapewniają prywatność i komfort. W przestrzeniach konferencyjnych i strefach pracy wspólnej zaproponowano eleganckie umeblowanie podkreślające oficjalny charakter miejsca. W biurze nie brakuje estetycznych dodatków, takich jak czarno-białe grafiki na ścianach czy minimalistyczne oprawy oświetleniowe.

Biuro coworkingowe Chillispaces.com w Krakowie

Strefa chillout na luzie

W przestronnej strefie chillout panuje kameralna atmosfera. Pojawia się tutaj okrągły bar otoczony wysokimi hokerami oraz długie drewniane stoły, przy których można wygodnie zjeść lunch. Tutaj także zaplanowano wygodne sofy i fotele, w których można przysiąść w trakcie nieformalnych spotkań. Stół bilardowy oraz kącik telewizyjny pozwalają na chwilę wytchnienia od pracy.

Zobacz galerię zdjęć biura coworkingowego Chillispaces.com w Krakowie 

Biuro coworkingowe Chillispaces.com w Krakowie – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze biurowe
inwestor: Chillispaces.com
pracownia: Make It Yours, MAKA Architekci, Grupa NONO
realizacja: 2020
lokalizacja: Fabryczna Office Park, Kraków
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!