Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej - prezentacja obiektu

Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej - prezentacja obiektu

Nowy Werdon to dość nietypowy obiekt mieszkalny, w którym zastosowano eksperymentalne połączenie „londyńskich szeregówek” i położonych powyżej wygodnych apartamentów. Autorem tego projektu jest Biuro Projektowe Małeccy. Budynek ten znalazł się na liście obiektów nominowanych do nagrody Mies van der Rohe Award 2022. W ramach cyklu Nowe Realizacje zapraszamy na prezentację projektu, która odbędzie się 10 marca 2021 o godz. 11:00. Spotkanie online poprowadzą Joanna i Wojciech Małeccy.

prezentacja obiektu nowy werdon

Ciekawa jest historia nazwy tej realizacji architektonicznej: nawiązuje ona do znajdującego się po drugiej stronie ulicy Werdonu, osiedla domów robotniczych z początku XX wieku, którego lokatorami byli weterani bitwy pod Verdun. 

W jednym budynku architekci zmieścili dwa różne rodzaje mieszkań: na niższych kondygnacjach znalazły się trzypoziomowe lokale przypominające segmenty: z własnym wejściem, garażem, schodami, salonem i jadalnią na piętrze oraz sypialniami na kolejnej kondygnacji. Mieszkania mają dużym taras i mały ogródek, który jest nawiązaniem do śląskiej tradycji posiadania takiego miejsca. Wyższe piętra budynku zajęły mniejsze mieszkania.

Nowy Werdon został zbudowany z cegły i nakryty dwuspadowym dachem. To oczywiste nawiązanie do śląskiej tradycji budowlanej. Obiekt powstał w miejscu starych zabudowań, które z powodu złego stanu technicznego nie nadawały się do remontu. Budynek stał się wydarzeniem w Rudzie Śląskiej. Prosty, klarowny pomysł wniósł powiew współczesności do starej, zaniedbanej dzielnicy. Jak zapewnia inwestor, wkrótce do ceglanej bryły architektonicznej mają dołączyć kolejne budynki.

Więcej o tej ciekawej realizacji dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

Nie zapomnij o prezentacji. Zapisz się na wydarzenia na FB: TUTAJ

Prowadzący prezentację:

Joanna i Wojciech MAŁECCY

Joanna i Wojciech MAŁECCY

MAŁECCY biuro projektowe funkcjonuje od 1997 roku.

Zespół projektowy posiada doświadczenie przy opracowywaniu projektów mieszkaniowych dużych założeń nowych dzielnic w Katowicach czy w Zabrzu aż do mniejszych obiektów wielorodzinnych jak nagrodzony „Nowy Werdon" w Rudzie Śl. Ponadto jesteśmy współautorami nowego Ratusza Marszałkowskiego w Krakowie, zespołu biurowego Face to Face w Katowicach, Centrum Sportowego Bażantowo wraz z gimnazjum w Katowicach, Kliniki SANTE w Sosnowcu, rezydencji ambasadora w Sztokholmie, przebudowy ambasady w Kopenhadze czy ostatnio ukończonego projektu Centrum Dialogu Europejskiego i Kultury Polskiej we Lwowie.

Organizatorzy

 

Partner

 

 

Patroni medialni

 

   

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!