Faktura na pierwszym planie

Faktura na pierwszym planie

Faktura to w przypadku płytki ceramicznej jeden z elementów decydujących o jej ostatecznym wyglądzie. Podobnie jak kolor i kształt faktura często podlega modzie, dzięki czemu zmienia się i ewoluuje. Oto kilka przykładów trendów w dekoracji powierzchni płytek ceramicznych obowiązujących w tym sezonie.

W ostatnich tygodniach asortyment płytek w ofercie jednego z głównych polskich dystrybutorów poszerzył się o płytki ceramiczne, które po raz pierwszy zaprezentowane zostały na jesiennych targach Cersaie w Bolonii. Na tej ważnej dla branży płytek ceramicznych wystawie dużym zainteresowaniem cieszyła się inspirowana stylem art deco nowa seria płytek sygnowanych logiem jednej z wiodących hiszpańskich marek. Kolekcja „Lithography”, inspirowana sztuką przełomu wieków, zachwyca wyrafinowanym wykończeniem powierzchni. Bogato zdobiona faktura ze zróżnicowanym, jakby „tłoczonym” wzorem pięknie komponuje się zwłaszcza w zestawieniu z gładkimi powierzchniami, dostarczając niezwykłych wrażeń estetycznych.

Ciekawym uzupełnieniem propozycji oryginalnych płytek sześciokątnych jest oferta innej hiszpańskiej fabryki – gresowe płytki z serii „Blade” nawiązują nowoczesnym designem do klimatu kultowego filmu Ridleya Scotta („Łowca androidów”). Poza awangardową kolorystyką i powierzchnią w wykończeniu lappato, w kolekcji znajdziemy również ciekawe formaty: 900x900mm (cena ok. 485 zł/m2) i heksagon zamykający się w prostokącie 515,5x595,5 mm (ok. 450 zł/m2).

Poza wymienionymi kolekcjami na uwagę zasługuje również seria „Mash”, a zwłaszcza przygotowane do niej elementy dekoracyjne. Mozaika na siatce 327x327 mm (ok. 150 zł/szt.) jest tak ozdobna i charakterystyczna, że z powodzeniem może samodzielnie pełnić rolę dekoracyjną. Formę prostokątnych kostek podkreśla kolorystyka, w której dominującymi barwami są różne odcienie błękitu i złota. W płytce bazowej prym wiodą motywy roślinne, pojawiają się też chłodniejsze kolory takie jak fiolet czy turkus.

Warto przypatrzeć się bliżej także nowej serii płytek z serii „Urban Wood”, które perfekcyjnie imitują naturalne drewno. Na szczególną uwagę zasługuje „deska” w wykończeniu lappato. Do wyboru mamy pięć odcieni kolorystycznych: dąb bielony, pinia, orzech, szary i wenge.

Źródło: materiały prasowe

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!