Przedwojenna willa z ogrodem to marzenie wielu. W projektowanych wnętrzach zachowano oryginalne elementy, dzięki czemu w przestrzeni wciąż mieszka duch dawnych lat.
Projektowany dom z ogrodem mieści się w warszawskiej dzielnicy Wesoła. Kameralna, oddalona od centrum okolica stanowi doskonałe miejsce do zamieszkania dla rodziny z trójką dzieci. Inwestorzy zakochali się we wnętrzach domu od pierwszego wejrzenia, zwracając uwagę na wyjątkową bryłę budynku. Kluczowym było dla nich zachowanie oryginalnego kształtu willi, a także jak możliwie największej liczby oryginalnych elementów wnętrza.
Prace nad aranżacją przestrzeni domu powierzono architektom z pracowni Fuga Architektura Wnętrz. Projektanci znani są z wyszukanych realizacji i kreatywnego podejścia – w swoim dorobku mają między innymi aranżację wnętrz biura Absolvent, które mimo publicznego charakteru, pozwalają poczuć się pracownikom biura jak w domu.
I tym razem architekci z pracowni Fuga znaleźli świetny sposób na stworzenie kameralnej przestrzeni, którą wypełnia domowe ciepło. Na parterze domu zaaranżowano otwartą strefę dzienną, na którą składają się salon i jadalnia. Jest tu dużo światła i przestrzeni, a każdy kąt wypełniono polskim designem. Na uwagę zwraca kolekcja polskiej ceramiki ustawiona na półkach, a także ręcznie tkany kilim zawieszony na ścianie.
Regał w salonie powstał w inspiracji kultowym modelem marki Vitra. Górne półki pozwalają przechowywać książki, podczas gdy dolne szafki skrywają sprzęty RTV. Stalowa konstrukcja połączona z naturalnym drewnem to motyw, który odnajdujemy także w części jadalni. Drewniany owalny stół pojawia się u w towarzystwie krzeseł o subtelnych formach i lekkich, stalowych stelażach. Owal blatu stołu znajduje swoje odbicie w postaci błękitnego dekoru na suficie oraz na ścianie.
W domu zachowano sporo oryginalnych elementów, takich jak drewniany parkiet ułożony w jodełkę, oryginalne klamki czy przedwojenne łączniki elektryczne wykonane z bakelitu. Na uwagę zasługuje także piękna klatka schodowa. Trójbiegowe schody łamane prowadzą na piętro, gdzie znajduje się między innymi sypialnia małżeńska. Tutaj zagłówek łóżka zintegrowany został z toaletką. Welurowe obicie zagłówka pięknie współgra z dębowym fornirem.
Na piętrze znajduje się też salon kąpielowy dla całej rodziny. W błękitnej łazience pojawia się szeroka szafka z dwoma umywalkami, co daje komfort jednoczesnego użytkowania przestrzeni przez dwie osoby. Zwróćmy uwagę na detal – szafki posiadają zaoblone boki, które nawiązują do kształtu umywalek i luster. Stelaż spłukujący WC w górnej części wyłożono płytkami, by po otwarciu frontu szafki nie było widać mało estetycznego gipso-kartonu. Posadzkę tworzy stara cementowa mozaika, którą architekci poddali restauracji.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: Fuga Architektura Wnętrz
realizacja: 2020
lokalizacja: Warszawa
projektowana powierzchnia: 115 mkw
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Nowoczesna przestrzeń, w której dominuje rdzawa cegła zdobiąca ściany. Funkcjonalna...
czytajProjektantki z pracowni Smart studio projektowe pomyślały nie tylko o...
czytajLondyński architekt Alex Graef przekształcił i wyposażył spory apartament, znajdujący...
czytajProjekt aranżacji wnętrz 30-metrowej kawalerki to przedsięwzięcie pracowni Konzept Architekci....
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz