Aranżacja wnętrza domu ubrana w pastele i złoto

Aranżacja wnętrza domu ubrana w pastele i złoto

Wnętrza trójkondygnacyjnego domu pod Warszawą zaprojektowano z użyciem eleganckiej sztukaterii i pastelowych barw. Całość uzupełnia fornir i złote dodatki. Aranżacja jest efektem pracy architektów z biura AAW studio.

Projekt wnętrz dotyczył segmentu w zabudowie szeregowej zlokalizowanej pod Warszawą. Projektowana powierzchnia zajmuje 115 mkw i obejmuje trzy kondygnacje. Architekci z pracowni AAW studio stworzyli elegancką, a przy tym kameralną aranżację wnętrza, w której prym wiodą pastelowe kolory i wyszukane materiały wykończeniowe.

Na parterze domu znajduje się część dzienna. Jest to otwarta strefa łącząca przestrzeń kuchni, jadalni, salonu oraz holu. W części wypoczynkowej pojawia się wygodna kanapa ustawiona naprzeciwko zabudowy RTV, czyli jasnej szarki połączonej z fornirem oraz lamelami z podświetleniem LED. Na ścianie za sofą oraz stołem jadalnianym zaprojektowano klasyczną sztukaterię. Całość uzupełnia pastelowa kolorystyka oraz złote dodatki.

Kuchnia w fornirze

W zabudowie kuchennej pierwsze skrzypce gra piękna fornirowa okładzina z wyjątkowym rysunkiem słoi. Ograniczona paleta kolorów dobrze współgra z przygaszonym odcieniem drewna. Jako okrasę projektu kuchni zaproponowano jasne szarości i czarne dodatki.

Aneks kuchenny nie jest duży, dlatego architekci postawili na praktyczne rozwiązania, które powiększą przestrzeń roboczą. Pojawia się tutaj blat wysuwany z wysokiej zabudowy, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się dużą i łatwo dostępną przestrzenią do przechowywania, a także dodatkowym blatem w trakcie gotowania. Część kuchenna oddzielona została od reszty pomieszczenia dzięki zastosowaniu podwieszanego sufitu, którego fornirowa okładzina płynnie przechodzi w monolityczną zabudowę.

Aranżacja wnętrza domu ubrana w pastele i złoto

Piętro dla dzieci

Pierwsze piętro projektowanego domu ma w całości służyć dzieciom. Znajdują się tutaj pokoje dziecięce oraz ich łazienka. W łazience architekci wykorzystali neutralne odcienie szarości i jasnego drewna oraz kolorowe dodatki. W pokoju dziewczynki strefa snu oddzielona została od strefy zabaw przy użyciu koloru. Strefa zabaw uzupełniona została o delikatne, frezowane panele MDF połączone z tapetą w odcieniach szarości. Pokój chłopięcy ubrany został w granat i błękit, dla których bazą są szarości i jasne drewno. Na ścieni za łóżeczkiem pojawia się tapeta o subtelnym wzorze. W pomieszczeniu znalazła się też wykonana na zamówienie szafa, która z jednej strony pozwala przechowywać przedmioty, z drugiej służy jako prywatna kryjówka małego domownika. 

Aranżacja wnętrza domu ubrana w pastele i złoto

Master bedroom w odcieniach szarości

Na najwyższym piętrze zaprojektowano sypialnię główną, garderobę, łazienkę, a także pokój gościnny. W sypialni właścicieli pojawia się duże łóżko o wysokim zagłówku, które ustawiono na tle jasnoszarej ściany. Dekorację stanowi biała sztukateria, a także złote akcenty i różowe dodatki. W holu przy sypialni zaprojektowano głęboką szafę pełniącą funkcję garderoby. Łazienka znajdująca się na najwyższym piętrze odznacza się szczególną elegancją. Część ścian i podłoga wykończone zostały wielkoformatowym gresem imitujący marmur pietrasanta. W głębi pomieszczenia pojawiają się ciemniejsze barwy, zaś podłogę dekoruje jodełka.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu ubranego w pastele i złoto

Aranżacja wnętrza domu ubrana w pastele i złoto – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: AAW studio
realizacja: 2020
lokalizacja: woj. mazowieckie
projektowana powierzchnia: 115 mkw
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!