Wnętrze aparthotelu The Bridge Suites w Krakowie

Wnętrze aparthotelu The Bridge Suites w Krakowie

Choć słynie z urody chyba w całym świecie, wspaniały stary Kraków wciąż kryje w sobie wiele skarbów jeszcze mało znanych. Jednym z nim jest Podgórze, szybko rozwijająca się kameralna dzielnica, która mimo położenia blisko historycznego centrum zachowała urok niemalże małego miasteczka. Tu, gdzie historia splata się z nowoczesnością, powstał aparthotel The Bridge Suites. Kusi świetną lokalizacją, wspaniałym designem oraz wyjątkowym – o co zadbali eksperci marki Home & Hotel Solutions – komfortem snu, godnym nawet koronowanych głów. I nie ma w tym stwierdzeniu ani odrobiny przesady.

Historyczne inspiracje

Wnętrzarskie inspiracje są zaczerpnięte z historycznych budowli. Mowa o najstarszym, istniejącym w Krakowie moście. Wraz z malowniczym widokiem zakola Wisły upiększa krakowskie miasto.  Przeprawa nosi imię Marszałka Józefa Piłsudskiego, choć przez krakowian często nazywana jest Żółwim Mostem – od miękko wyprofilowanego łuku stalowej konstrukcji. Ma charakterystyczny kształt i wygląd. Dziś kojarzy się ze stylem industrialnym. Stąd też obiekt wziął inspirację na nazwę oraz na loftowe wnętrze.

Łącząc różne style i doktryny powstało wnętrze aparthotelu. Jest to zestawienie najnowszego designu oraz nawiązania do przemysłowej przeszłości Podgórza i jego dawnych pracowitych mieszkańców. Tworzywem dla architektów oraz dekoratorów stały się historyczne fotografie. Nie mogło zabraknąć również sztuki. 

Wnętrze aparthotelu The Bridge Suites w Krakowie

Loftowy styl we wnętrzu

Kraków to piękne miasto pełne zabytków, historii i miejsc wartych zwiedzenia. The Bridge Suites pomimo dobrze znanego stylu loftowego, urzeka niecodzienną atmosferą. We wnętrzu aparthotelu znajdziemy przestrzenie z wyeksponowanym wątkiem ceglanym, surowymi odlewami betonowymi, drewnem w jego najbardziej naturalnej odsłonie czy minimalistycznymi elementami z lakierowanej na czarno stali oraz szkła – tu został wykorzystany do stworzenia wnętrz niebanalnych, intrygujących i bezpretensjonalnie luksusowych.

Poza perfekcyjną stylistyką obiektu, tworzącego niepowtarzalne i wyjątkowe miejsce, hotel zadbał również o codzienne potrzeby. Znakomita kuchnia umila pobyt gościom i osładza chwile spędzone w Krakowie.

Wnętrze aparthotelu The Bridge Suites w Krakowie

Klucz do sukcesu

Jedną z najważniejszych spraw decydujących o komforcie gościa hotelowego jest jakość snu. O nią
w The Bridge Suites zadbano więc równie starannie. W apartamentach czekają wygodne i komfortowe materace, które podwoją efekt wypoczynkowy. Aż 30-centymetrowe, a więc niespotykanie wysokie materace Hypnos Holborn mają konstrukcję opartą na pressure mappingu, czyli naukowych analizach siły nacisku ciała. Wszystko po to, by każdy gość, który kładzie się na łóżku, poczuł się naprawdę zrelaksowany.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza aparthotelu The Bridge Suites w Krakowie

Fot: Pan Pstryk 
Źródło: archistory.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!